komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

środa, 27 maja 2020

Augustyna, Juliana

Schroniska dla zwierząt Powiecie Dzierżoniowskim w czasie koronawirusa

środa, 8.4.2020 14:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1324
kategorie artykułu:

Czas pandemii koronawirusa to trudny okres dla ludzi, ale także dla zwierząt, szczególnie tych bezdomnych. Dlatego też wspierając siebie nawzajem w tych ciężkich chwilach, nie zapominajmy o potrzebach tych najbardziej bezbronnych istot.

Możemy pomagać zwierzętom, ale możemy też wspierać stowarzyszenia, które na co dzień opiekują się bezdomnymi zwierzętami.

Specjalnie dla osób, którym los czworonogów nie jest obojętny, publikujemy informację o sytuacji panującej w schroniskach, funkcjonujących na terenie powiatu dzierżoniowskiego.

Informacja ze Schroniska dla niechcianych zwierząt w Gilowie.
Zgodnie z normami bezpieczeństwa schronisko jest zamknięte dla odwiedzających, a z uwagi na wprowadzone zakazy poruszania się nie ma chętnych do odwiedzin i adoptowania psów.

Na szczęście jeszcze pod koniec ubiegłego roku i na początku tego, wiele psiaków z powodzeniem otrzymało nowy dom. Nowych zwierząt też u nas nie ma, a od początku wprowadzenia zakazów związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się wirusa, nie notujemy interwencji w sprawie porzuconych czy bezdomnych zwierząt. Na dzień dzisiejszy w schronisku znajduje się 15 psów, które są tzw. „rezydentami” schroniska, czyli przebywają w nim od dłuższego czasu.

Praca w schronisku przebiega spokojnie. Schronisko posiada wielu stałych i cudownych wolontariuszy, którzy poświęcają swój wolny czas na wspomaganie pracy schroniska, która polega na wykonywaniu różnych zadań od sprzątania po prowadzenie strony i odpisywanie na przychodzące wiadomości.

Kontakty pomiędzy wolontariuszami i kierownikiem odbywają się telefonicznie lub z bardzo dużych dystansów. Pieski mają tzw. wakacje, ponieważ nie jest ich dużo, więc każdy ze zwierzaków może cieszyć się poświęconym czasem, wspólnym spacerem i tak ważnym kontaktem z człowiekiem.

Dzięki przekazanym karmom z rożnych zbiórek zorganizowanych na terenie powiatu, schronisko nie narzeka na brak jedzenia dla podopiecznych.

Wszelkie informacje na temat schroniska, ich podopiecznych, piesków do adopcji można uzyskać na stronie internetowej. Pytania można zadawać przez komunikator messenger, na które chętnie odpowiedzą pracownicy, wolontariusze lub kierownik schroniska.

Informacja ze Schroniska „Azyl” w Dzierżoniowie
Na co dzień schronisko pracuje bez zmian, czyli jest otwarte. Z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w tej chwili nie pracują w nim wolontariusze. Poza tym praca wygląda identycznie jak przed epidemią.

Pracownicy dokładają wszelkich starań aby przebywające w schronisku zwierzęta miały zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu oraz poświęconego czasu. Adopcje zwierząt odbywają się w trybie normalnym, każdy zainteresowany może przyjść i adoptować psa. Obecnie zainteresowanie adopcją jest dość duże.

Przypominamy, że pracownicy i wolontariusze mają możliwość sprawdzenia w dowolnym czasie warunków życia adoptowanych zwierząt. N tę chwilę w schronisku znajduje się około 70 psów, jednak w większości są to zwierzęta starsze, przebywające tutaj od wielu lat, choć i one znajdują swoje domy.

Na szczęście schronisko zawsze posiada zapasy żywności i nie może narzekać na braki w wyżywieniu zwierząt. Jedynym aktualnym problemem jest brak środków do dezynfekcji i środków ochrony osobistej, tj. maseczek ochronnych. Dlatego zwracamy się z prośbą o przekazanie zbędnych środków do dezynfekcji do schroniska.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 25.5.2020 11:29
piątek, 22.5.2020 13:00
54
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Mati Autogaz
Mati Autogaz