komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

piątek, 27 listopada 2020

Waleriana, Wirgiliusza

Sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego

wtorek, 27.10.2020 12:45 , komentarze: 0 , odsłony: 303
kategorie artykułu:

27 października odbyła się sesja Rady Powiatu Dzierżoniowskiego. Tematem przewodnim obrad, które ze względu na pandemię koronawirusa odbyły się w formie zdalnej, był stan realizacji zadań oświatowych Powiatu Dzierżoniowskiego za rok szkolny 2019/2020.

Radni zapoznali się z informacją przedłożoną przez Starostę Dzierżoniowskiego, obejmującą między innymi: szkolnictwo publiczne i niepubliczne, projekty realizowane w szkołach i placówkach oświatowych, stan bazy dydaktycznej czy osiągnięcia uczniów. Więcej na ten temat znaleźć można w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu Dzierżoniowskiego.

Po omówieniu głównego punktu, Rada podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia Powiatu Dzierżoniowskiego do prac nad utworzeniem i opracowaniem Ponadlokalnej Strategii Rozwoju Aglomeracji Dzierżoniowskiej 2030. Dokument zwiększy szansę między innymi samorządu Powiatu przy ubieganiu się o środki zewnętrzne z różnych programów perspektywy finansowej 2021 – 2027. Strategia pozwoli również zachować spójność z dokumentami strategicznymi przyjętymi na poziomie regionalnym i krajowym.

Radni podjęli również uchwałę w sprawie przyjęcia Programu współpracy Powiatu Dzierżoniowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2021. Treść uchwały i założenia programu dostępne w BIP Powiatu Dzierżoniowskiego.

Decyzją Rady, Powiat Dzierżoniowski przekazał Gminie Pieszyce w tymczasowe zarządzanie odcinek drogi nr 3016D oraz powierzył realizację zadania polegającego na przebudowie skrzyżowania tej drogi (ul. Lipowa) z ul. Kopernika w Pieszycach. Szczegóły uchwały.

Rada Powiatu przyjęła także uchwałę w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego.

Po części uchwałodawczej sytuację epidemiologiczną w Powiecie Dzierżoniowskim omówiła dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dzierżoniowie Wiesława Bronowicka. Przypominamy, że systematycznie można śledzić sytuację związaną z przebiegiem epidemii w Powiecie Dzierżoniowskim za pośrednictwem strony internetowej Sanepidu.

Funkcjonowanie Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie w czasie pandemii omówił dyrektor placówki Maciej Smolarz. Osoby zainteresowane bieżącymi informacjami dotyczącymi Szpitala, mogą śledzić profil lecznicy na Facebooku oraz stronę internetową.

Sprawozdanie przewodniczącego Zarządu Powiatu z wykonania uchwał Rady i działalności Zarządu w okresie od ostatniej sesji oraz informacje i oświadczenia radnych zakończyły październikowe obrady.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

 

Wasze komentarze

środa, 25.11.2020 20:14
czwartek, 26.11.2020 15:26
czwartek, 26.11.2020 14:59
czwartek, 26.11.2020 14:52
czwartek, 26.11.2020 13:35
czwartek, 26.11.2020 12:48
2
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny