komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

poniedziałek, 20 września 2021

Filipiny, Eustachego

Siódma edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music

piątek, 30.7.2021 16:51 , komentarze: 0 , odsłony: 367
kategorie artykułu:

W Krzyżowej mamy styczność z ideą europejską tam, gdzie w swej dzisiejszej formie miała swój początek. Przeżywamy ją poprzez muzykę i ponad pokoleniowymi podziałami, by czerpać niej natchnienie: przeprowadzamy próby, dokonujemy wymiany i podejmujemy się interpretacji. Pełni inspiracji i muzycznej znakomitości stale na nowo odkrywamy i zgłębiamy tu tę siłę Europy.Moc tę bierzemy ze sobą i umożliwiamy przeżycie jej szerokiej publiczności – od samej Krzyżowej, przez Polskę do całej Europy. Wszystko po to, by poprzez siłę muzyki znów przynieść Europie z Krzyżowej nową inspirację – tak o Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music mówią jego twórcy: znamienita skrzypaczka i dyrektor artystyczna Viviane Hagner oraz dyrektor generalny Matthias von Hülsen. 21 sierpnia, w Krzyżowej, rozpoczyna się siódma edycja tego cyklicznego muzycznego wydarzenia i druga już organizowana w dobie pandemii.

Siódma edycja Krzyżowa-Music. Co nas czeka?

Jak co roku w Krzyżowej spotkają się muzycy z całego świata, którzy po kilkudniowych warsztatach zaprezentują swoje umiejętności podczas koncertów w Krzyżowej, Wrocławiu, Szczawnie-Zdroju i Grodziszczu. W festiwalu weźmie udział ponad 50 instrumentalistów, którzy będą współpracować ze sobą w tradycyjnej formule Seniorów i Juniorów. Po raz pierwszy będziemy gościć w Krzyżowej również 30 śpiewaków. Podczas warsztatów muzycy będą pracować nad wykonaniami 50 utworów z repertuaru klasycznego i współczesnego. Zaprezentują je potem wyjątkowej, dolnośląskiej publiczności podczas 12 koncertów.

Wśród Seniorów tegorocznej edycji znaleźli się muzycy z doświadczeniem koncertowym na całym świecie, a wśród nich: pianiści Andrea Lucchesini, MatthiasKirschnereit i Adam Golka, skrzypek Oliver Wille z Kuss Quartet, altowiolista Volker Jacobsen, członek-założyciel Artemis Quartet, wiolonczelista Konstantin Heidrich z Fauré Quartet oraz klarnecista David Orlowsky. Swoim wieloletnim doświadczeniem muzycznym podzielą się również pochodząca z Polski Agata Szymczewska, Primaria Kwartetu Szymanowskiego, Krzysztof Chorzelski, altowiolista Belcea Quartet, perkusista Wojciech Herzyk, sopranistka Natalia Stawicka i waltornista Maciej Baranowski. Gościem specjalnym sympozjum, które jest częścią festiwalu, będzie się skrzypek, kompozytor i aktor AlekseyIgudesman. Dwa koncerty w tegorocznej edycji dedykowane będą fińskiemu pianiście, dyrygentowi i kompozytorowi OlliemuMustonenowi. 4 września odbędzie się natomiast uroczysty koncert wieczorny w Krzyżowej, który poświęcony będzie 30. rocznicy podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

W tym roku ponownie koncerty festiwalowe będą darmowe – jedynym warunkiem udziału będzie zarejestrowanie się na stronie www.krzyzowa-music.eu.

Podczas festiwalu obowiązywać będą aktualne obostrzenia sanitarne związane z pandemią COVID-19.

Więcej szczegółów o siódmej edycji Festiwalu Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Musicmożna znaleźć na stronie www.krzyzowa-music.eu oraz www.krzyzowa.org.pl.

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 58 min temu
piątek, 17.9.2021 17:30
1
piątek, 17.9.2021 17:00
piątek, 17.9.2021 14:27
piątek, 17.9.2021 10:00
piątek, 17.9.2021 09:12
2
czwartek, 16.9.2021 13:40
14
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ