komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

czwartek, 23 września 2021

Tekli, Boguslawa

Siódma edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music

piątek, 30.7.2021 16:51 , komentarze: 0 , odsłony: 372
kategorie artykułu:

W Krzyżowej mamy styczność z ideą europejską tam, gdzie w swej dzisiejszej formie miała swój początek. Przeżywamy ją poprzez muzykę i ponad pokoleniowymi podziałami, by czerpać niej natchnienie: przeprowadzamy próby, dokonujemy wymiany i podejmujemy się interpretacji. Pełni inspiracji i muzycznej znakomitości stale na nowo odkrywamy i zgłębiamy tu tę siłę Europy.Moc tę bierzemy ze sobą i umożliwiamy przeżycie jej szerokiej publiczności – od samej Krzyżowej, przez Polskę do całej Europy. Wszystko po to, by poprzez siłę muzyki znów przynieść Europie z Krzyżowej nową inspirację – tak o Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music mówią jego twórcy: znamienita skrzypaczka i dyrektor artystyczna Viviane Hagner oraz dyrektor generalny Matthias von Hülsen. 21 sierpnia, w Krzyżowej, rozpoczyna się siódma edycja tego cyklicznego muzycznego wydarzenia i druga już organizowana w dobie pandemii.

Siódma edycja Krzyżowa-Music. Co nas czeka?

Jak co roku w Krzyżowej spotkają się muzycy z całego świata, którzy po kilkudniowych warsztatach zaprezentują swoje umiejętności podczas koncertów w Krzyżowej, Wrocławiu, Szczawnie-Zdroju i Grodziszczu. W festiwalu weźmie udział ponad 50 instrumentalistów, którzy będą współpracować ze sobą w tradycyjnej formule Seniorów i Juniorów. Po raz pierwszy będziemy gościć w Krzyżowej również 30 śpiewaków. Podczas warsztatów muzycy będą pracować nad wykonaniami 50 utworów z repertuaru klasycznego i współczesnego. Zaprezentują je potem wyjątkowej, dolnośląskiej publiczności podczas 12 koncertów.

Wśród Seniorów tegorocznej edycji znaleźli się muzycy z doświadczeniem koncertowym na całym świecie, a wśród nich: pianiści Andrea Lucchesini, MatthiasKirschnereit i Adam Golka, skrzypek Oliver Wille z Kuss Quartet, altowiolista Volker Jacobsen, członek-założyciel Artemis Quartet, wiolonczelista Konstantin Heidrich z Fauré Quartet oraz klarnecista David Orlowsky. Swoim wieloletnim doświadczeniem muzycznym podzielą się również pochodząca z Polski Agata Szymczewska, Primaria Kwartetu Szymanowskiego, Krzysztof Chorzelski, altowiolista Belcea Quartet, perkusista Wojciech Herzyk, sopranistka Natalia Stawicka i waltornista Maciej Baranowski. Gościem specjalnym sympozjum, które jest częścią festiwalu, będzie się skrzypek, kompozytor i aktor AlekseyIgudesman. Dwa koncerty w tegorocznej edycji dedykowane będą fińskiemu pianiście, dyrygentowi i kompozytorowi OlliemuMustonenowi. 4 września odbędzie się natomiast uroczysty koncert wieczorny w Krzyżowej, który poświęcony będzie 30. rocznicy podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

W tym roku ponownie koncerty festiwalowe będą darmowe – jedynym warunkiem udziału będzie zarejestrowanie się na stronie www.krzyzowa-music.eu.

Podczas festiwalu obowiązywać będą aktualne obostrzenia sanitarne związane z pandemią COVID-19.

Więcej szczegółów o siódmej edycji Festiwalu Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Musicmożna znaleźć na stronie www.krzyzowa-music.eu oraz www.krzyzowa.org.pl.

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 17 godz temu
2
wczoraj, 17 godz temu
2
wczoraj, 17 godz temu
wtorek, 21.9.2021 20:55
1
wtorek, 21.9.2021 13:54
wtorek, 21.9.2021 13:45
1
wtorek, 21.9.2021 12:28
wtorek, 21.9.2021 09:00
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar