Siostry Smaczyńskie medalistkami Mistrzostw Polski Młodziczek w Sumo

poniedziałek, 3.6.2019 09:33 1828 4

W dniach 1-2 czerwca w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Sumo. W zmaganiach uczestniczyło 154 zawodników z 25 klubów z Polski.

UKS IRON BULLS Bielawa w zawodach reprezentowali: Patrycja Smaczyńska 60kg SP 10, Weronika Smaczyńska kat 65kg SP 10, Karol Kurbiel 40kg SP 10, Maciej Wilk +75kg..

Po zawodach zapaśniczych przyszedł czas na zmagania w sumo. Cieszymy się, że mamy okazję rywalizować w kolejnej dyscyplinie. W Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików zdobyliśmy dwa brązowe medale – Patrycja Smaczyńska 60kg oraz Weronika Smaczyńska 65kg. V lokatę wywalczył Karol Kurbiel 40kg. VII miejsce zdobył Maciej Wilk +75kg.

- Jestem bardzo zadowolony z naszych młodzików i młodziczek. Zdobyliśmy dwa medale Mistrzostw Polski. W klasyfikacji drużynowej nasz klub uplasował się na III pozycji w kraju. Na swoim koncie mamy już 6 medali rangi mistrzostw Polski w zapasach oraz w sumo w roku 2019 – mówi Norbert Warchoł

Zawody współfinansowane ze środków Urzędu Miasta w Bielawie.