Strzelanina w Niemczy. Jedna osoba nie żyje! [ZOBACZ WIDEO, AKTUALIZACJA]

sobota, 2.10.2021 23:10 91039

2 października po godzinie 22.00 doszło do strzelaniny w niemczańskim Rynku w przejściu między budynkami. Jedna osoba nie żyje. Na miejscu pracowała policja, pogotowie ratunkowe i technicy policyjni. Czynności prowadzono pod nadzorem prokuratora.

Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie potwierdziła naszej redakcji, że doszło do strzelaniny. Prawdopodobnie jeden mężczyzna zwrócił uwagę drugiemu, po czym padły strzały. Pomimo pomocy służb medycznych nie udało się uratować postrzelonego 35-latka. 

W momencie opisywanego zdarzenia w Rynku przebywało bardzo dużo osób ze względu na uroczystość upamiętnienia rotmistrza Hrynkiewicza. Pierwsza odsłona miała charakter oficjalny. Druga część tego wydarzenia odbyła się w formie pikniku. Najpierw był koncert disco polo, a później odbyła się dyskoteka.

[Aktualizacja]

Jak poinformował Prokurator Rejonowy w Dzierżoniowie w niedzielę 3 października w godzinach popołudniowych mężczyzna został zatrzymany przez policję. We wtorek 5 października odbyła się sekcja zwłok i nastąpiło doprowadzenie sprawcy zabójstwa do miejscowej prokuratury. 

Więcej informacji: Strzelanina w Niemczy - wszystko rozpoczęło się od kłótni w kolejce po piwo [ZOBACZ WIDEO] i Areszt dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo