komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

piątek, 29 maja 2020

Magdaleny, Bogumily

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie i oświadczenie Domu Seniora w Roztoczniku

piątek, 15.5.2020 18:21 , komentarze: 7 , odsłony: 7212
kategorie artykułu:

Jak informuje w swoim dzisiejszym (15 maja) komunikacie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dzierżoniowie: 14 maja br. podane były omyłkowo 2 osoby zakażone w Domu Seniora w Roztoczniku, po weryfikacji sprawozdań z badań okazało się, że zakażona jest TYLKO 1 kobieta w starszym wieku.
Pozostałe zakażone osoby z 14 maja to czworo mieszkańców Bielawy: młoda kobieta z grupy osób korzystających ze stacji dializ w Świdnicy, w której przyjmował lekarz zarażony koronawirusem oraz trzy osoby w średnim wieku - dwóch mężczyzn i kobieta  - przebywająca w kwarantannie rodzina 80-letniej mieszkanki Bielawy, która miała być przyjęta do DPS na terenie naszego powiatu.  Osoby przyjmowane do tego typu placówek profilaktycznie przed przyjęciem poddaje się testom opłacanym przez samorządy powiatu dzierżoniowskiego, co w zamierzeniach powinno zapobiegać tworzeniu tam ognisk zapalnych. 

Poniżej zamieszczamy oświadczenie Domu Seniora w Roztoczniku:

"W ramach realizowanych przez placówkę zadań opiekuńczych, w trosce o zdrowie i życie naszych mieszkańców, władze ośrodka w porozumieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Dzierżoniowie podjęły decyzję o przeprowadzeniu wśród wszystkich 54 pensjonariuszy Domu Seniora w Roztoczniku kontrolnych badań profilaktycznych i przesiewowych na stwierdzenie potencjalnego występowania zakażenia koronawirusem. 
Wstępne wyniki przeprowadzonych badań wykazały jeden przypadek zarażenia SARS-CoV-19. Osoba, dla której przeprowadzony test dał wynik pozytywny (kobieta w wieku 80 lat), została niezwłocznie odizolowana oraz objęta specjalnym nadzorem zgodnie z wdrożonymi w placówce procedurami zapobiegającymi rozprzestrzenianie się wirusa, a następnie - po przeprowadzonych konsultacjach z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Dzierżoniowie oraz Oddziałem Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu - osoba ta została przekazana do tego szpitala i obecnie jest tam hospitalizowana. Stan pensjonariuszki pozostaje stabilny, czuje się ona dobrze, a jej życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. 
Jednocześnie pragniemy zapewnić, że nasz ośrodek w Roztoczniku funkcjonuje prawidłowo, nieprzerwanie wykonując ustawowe zadania i obowiązki opiekuńcze, przy zachowaniu najwyższych standardów i zasad bezpieczeństwa, zgodnie z państwowymi wytycznymi i zaleceniami, ograniczając do minimum ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-19 oraz pozostając w stałym kontakcie oraz pod nadzorem właściwych instytucji medyczno-sanitarnych przekazujących nam bieżące wytyczne i zalecenia co do podejmowanych dalszych czynności w zaistniałej sytuacji epidemicznej". 

Dyrektor 
Łukasz Kłos

Pałac Roztocznik sp. z o.o.
Dom Seniora  

 

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie dzierżoniowskim na dzień 15 maja godz. 13:30

Nadzór epidemiologiczny: 36 osób - osoby zdrowe, z dalszego kontaktu, które prowadzą samokontrolę stanu zdrowia i objawów

- Liczba osób w kwarantannie:  202

- Liczba osób zakażonych od początku epidemii (z wynikiem +): 42
- Liczba ozdrowieńców: 14 (w tym 1 osoba z izolatorium)

Dnia 14 maja br. podane były omyłkowo 2 osoby zakażone w DPS Roztocznik, po weryfikacji sprawozdań z badań okazało się, że zakażona jest TYLKO 1 kobieta w starszym wieku. 

Liczba testów wykonanych mieszkańcom powiatu

- na zlecenie PSSE: 265

- na zlecenie samorządów: 156

- na zlecenie Szpitala Powiatowego 57

Kwarantanną na mocy decyzji PPIS obejmowane są osoby zdrowe, z tzw. styczności, tj. mające bezpośredni bliski kontakt z osobą zakażoną lub potencjalnie zakażoną.  Przestrzeganie zasad obowiązuje zarówno w przypadku kwarantanny na mocy decyzji, jak i na mocy rozporządzenia. Od 4 maja 2020  zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

§ 3 ust. 3 osoby przekraczające granice państw, wykonujący czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowych w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym (Niemczy, Czechy, Słowacja, Litwa, Dania i Szwecja) przez osoby wykonujące te czynności w tych państwach oraz przez uczniów i studentów pobierających naukę w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym, nie podlegają obowiązkowej kwarantannie. W pozostałych przypadkach 14- dniowa kwarantanna obowiązuje nadal. Decyzji o kwarantannie nie wydaje Inspekcja Sanitarna.

Wszystkie powyższe działania mają na celu zminimalizowanie transmisji koronawirusa.

Źródło: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dzierżoniowie
Fot. pixabay

 

Aktualna sytuacja epidemiologiczna na Dolnym Śląsku:

ℹ️ Mamy 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

➡️ Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia oraz powiatów: oleśnickiego i wrocławskiego.

➡️ W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 2128.

 

Bardzo dobra informacje  ze szpitala jednoimiennego SZ ZOZ w Bolesławcu. 7 pacjentów wyzdrowiało i może zostać wypisanych do domu. Również dobra informacja z Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka – od jutra wznawia działalność oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym.

 OGRANICZENIA W DZIAŁALNOŚCI:

- Specjalistyczny Szpital w Legnicy – oddział hematologiczny

- Specjalistyczny Szpital w Wałbrzychu - neurochirurgia

 STATYSTYKI:

- Szpital im. J. Gromkowskiego: 126 pacjentów, potwierdzonych 85, (7 pacjentów na OIT), na obserwacji 16 osób, 107 sal wolnych, izolatorium Ślężak - 20 osób, 4 pacjentów wypisanych do domu, 88 wolnych sal

- DCCHP izolatorium w Obornikach: 14 pacjentów, 11 osób dodatnich, 20 sal wolnych

- Szpital w Wałbrzychu: 30 pacjentów, 17 osób z wynikiem pozytywnym, 14 sal wolnych, 5 osób w izolatorium "Azalia"

- Szpital w Legnicy: 21 pacjentów, 9 z wynikiem pozytywnym

- SP ZOZ w Bolesławcu: 10 osób przyjęto do szpitala w dniu wczorajszym, 5 osób na OIT

- Pogotowia Ratunkowe, przewozy dotyczące COVID-19: Wrocław: dzień - 10, noc - 4, Wałbrzych: dzień - 1, noc - 1, Legnica: dzień - 2, noc - 0, Jelenia Góra: dzień - 0, noc - 0.

 

Wasze komentarze

jprd a ci dalej swoje, do szkoły głąby piśmaki
sobota, 16.05.2020 10:39 autor:
wielka lipa
sobota, 16.05.2020 09:37 autor: nie wierzymy
To wszystko to jest pic na foto montaż i tyle...
piątek, 15.05.2020 22:39 autor:
wczoraj, 13 godz temu
23
wczoraj, 14 godz temu
9
środa, 27.5.2020 10:00
29
środa, 27.5.2020 09:30
2
wtorek, 26.5.2020 14:45
11
poniedziałek, 25.5.2020 14:30
89
poniedziałek, 25.5.2020 14:51
6
niedziela, 24.5.2020 18:45
18
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Mati Autogaz
Mati Autogaz
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca