Szkolenie warte 5 tys. zł za darmo – ostatnia szansa na zgłoszenia absolwentów kierunków biologicznych

niedziela, 15.12.2019 19:33 905 0

Tylko do końca grudnia 2019 r. absolwenci kierunków biologicznych mogą się zgłosić na specjalne szkolenie. Praktyczny trening adresowany jest do magistrantów i magistrów biologii oraz kierunków pokrewnych, który pozwoli im na znalezienie lepszej pracy, a także wpłynie na przyspieszenie kariery – zachęcają organizatorzy. Taki kurs na rynku kosztuje ok. 5 tys. zł, ale jego uczestnicy mogą skorzystać ze wsparcia, dojazdów, wyżywienia, a nawet noclegów – bezpłatnie.

Jest to możliwe dzięki projektowi „Zarządzanie karierą w naukach o życiu – innowacyjny program rozwoju i podnoszenia kompetencji miękkich dla absolwentów i absolwentek z obszaru nauk przyrodniczych szkół wyższych”, realizowanego przez Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego przy współpracy z Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędem Pracy. Uniwersytet Wrocławski pozyskał finansowanie na ten cel z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Z projektu mogą skorzystać mieszkańcy Dolnego Śląska – absolwenci kierunków biologicznych, związanych z przyrodą itp.

– Mówiąc wprost cały program został ułożony pod wymagania pracodawców, pod kątem oczekiwań firm. Wszystkich zainteresowanych absolwentów wyposażamy w wiedzę i kompetencje przydatne na rynku pracy. Pozwalają one na rozwinięcie kompetencji miękkich, m. in. pracy w interdyscyplinarnym zespole, umiejętność prowadzenia negocjacji, zlecania zadań, radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych, zarządzania sobą w czasie. Planujemy również zrealizowanie wstępnej rekrutacji i spotkanie z pracodawcami. To kompleksowa pomoc i wsparcie w poruszaniu się na rynku pracy. Tego nie uczymy na studiach, a kompetencje te są niezwykle potrzebne – mówi dr Bożena Futoma-Kołoch, zastępca dyrektora ds. dydaktycznych w Instytucie Genetyki i Mikrobiologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Jak podkreślają rekruterzy, nie tylko wiedza jest ważna dla przyszłego pracodawcy.

– Coraz częściej o wyborze konkretnego kandydata nie decyduje samo wykształcenie i doświadczenie, a właśnie kompetencje miękkie. Dlatego uczestnicy projektu mogą liczyć na wyposażenie w dodatkowe umiejętności – negocjacji, rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie ze stresem, autoprezentacji, czy też jeszcze lepszej organizacji pracy. Więc to szansa na bezpłatne skorzystanie z ciekawego przedsięwzięcia – dodaje Bartosz Kotecki, pełniący obowiązki dyrektora Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

I edycja szkolenia rusza w styczniu i potrwa do marca 2020 r. Finalnie uczestnicy szkolenia nie tylko zyskają bezpłatnie wiedzę, ale także otrzymują certyfikat renomowanej uczelni – Uniwersytetu Wrocławskiego, który jest honorowany przez pracodawców.

***

 „Zarządzanie karierą w naukach o życiu” to innowacyjny program rozwoju i podnoszenia kompetencji miękkich dla absolwentów i absolwentek z obszaru nauk przyrodniczych.

Program złożony jest z nowatorskich, interdyscyplinarnie powiązanych ze sobą̨ zajęć́ szkoleniowych z zakresu doradztwa personalnego i zawodowego, zarządzania własną ścieżką̨ kariery zawodowej, pozwalających rozwijać i podnieść kompetencje personalne, w tym samoorganizacyjne, komunikacyjne i społeczne uczestniczek i uczestników z wykorzystaniem nowoczesnych technik i narzędzi uczenia się̨, w tym technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz kształcenia na odległość.

Do kogo skierowany jest projekt?

Zapraszamy absolwentów studiów I lub II stopnia z obszaru nauk przyrodniczych, nauk o życiu, nawet niemających doświadczenia w pracy laboratoryjnej. Ograniczenie wiekowe: 35 lat.

Nadrzędnym celem projektu jest wykształcenie w uczestnikach kompetencji miękkich pożądanych na obecnym rynku pracy.

Zespół projektowy stanowi:

Kadra dydaktyczna Uniwersytetu Wrocławskiego oraz eksperci zewnętrzni specjalizujący się w doradztwie zawodowym i szkoleniach personalnych. Instytucją wspierającą w projekcie jest Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

Zajęcia będą się odbywały w Instytucie Genetyki i Mikrobiologii Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przybyszewskiego 63-77 we Wrocławiu i prowadzone będą w 3 grupach 10-osobowych, w blokach modułowych:

  • Projektowanie i planowanie zadań operacyjnych (10 h) m.in. praca z użyciem norm mikrobiologicznych, do wyboru przez uczestników: jakość wody, mleko, chemiczne środki dezynfekcyjne i antyseptyczne, tworzywa sztuczne, mikrobiologia żywności i pasz, jogurt;
  • Raportowanie i archiwizacja wykonanych zadań operacyjnych (3 h), m.in. przygotowywanie raportów z przeprowadzonych analiz, ocena wizualna próbek, zastosowanie obliczeń matematycznych, właściwa interpretacja wyników;
  • Organizacja eventu (11 h), realizowane zagadnienia m.in. tworzenie komitetu naukowego konferencji, wybór prelegentów, opracowanie logo konferencji, tworzenie ofert sponsorskich, planowanie budżetu konferencji;
  • Autoprezentacja - rozmowy kwalifikacyjne (6 h), zajęcia poprowadzone przez trenera-psychologa spoza UWr;
  • Techniki radzenia sobie ze stresem (4 h), zajęcia poprowadzone przez trenera-psychologa spoza UWr;
  • Kreatywność i przedsiębiorczość „miting” z prezentacją projektów grupowych (6 h), mini-konferencja z udziałem zaproszonych gości – przedsiębiorców i pracowników Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Jest to doskonała okazja do spotkania przyszłego pracodawcy!

Przewiduje się także aktywność kulturalno-rozwojową realizowaną poza UWr, gra miejska z użyciem urządzeń mobilnych na terenie Wrocławia, zaprojektowana specjalnie na potrzeby projektu!

Ważne:

Szkolenia są darmowe, przewidziane jest wyżywienie dla uczestników: lunch i przerwy kawowe w każdym z pięciu dni zajęć. Refundujemy także dojazd na zajęcia oraz noclegi.

Okresy realizacji: 

I edycja: styczeń-marzec 2020 r., 5 spotkań w soboty, w godzinach 9.00-18.00

II edycja: kwiecień-czerwiec 2020 r.

III edycja: styczeń-marzec 2021 r.

IV edycja: kwiecień-czerwiec 2021 r.

Uwagi: W danej edycji można uczestniczyć tylko raz. Przed przystąpieniem do szkoleń Uczestnik/Uczestniczka zobowiązuje się do uczestnictwa w minimum 60% zajęć.

Rekrutacja do pierwszej edycji szkoleń kończy się 31 grudnia 2019 r.

Więcej informacji: http://www.mikrobiologia.uni.wroc.pl/pl/news/aktualnosci/37 lub

http://uni.wroc.pl/wez-udzial-w-szkoleniu-dla-absolwentow-kierunkow-przyrodniczych/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)