komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

środa, 8 kwietnia 2020

Cezaryny, Dionizego

Tragedia w Ostroszowicach [ZOBACZ WIDEO, KOMUNIKAT POLICJI]

wtorek, 18.2.2020 20:47 , odsłony: 58640
kategorie artykułu:

18 lutego ok. godz. 19.30 doszło do śmiertelnego potrącenia dwóch osób w Ostroszowicach, przez samochód marki Ford. Na miejscu pracowały dwie karetki pogotowia ratunkowego, policja, PSP Świdnica, OSP Bielawa, OSP Ostroszowice i prokurator. Droga Ostroszowice - Jodłownik była zablokowana przez kilka godzin. Komunikat policji i szczegóły w materiale wideo.

                          Komunikat Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie

18 lutego doszło do śmiertelnego potrącenia dwóch osób, pomiędzy Jodłownikiem a Ostroszowicami. Pamiętajmy, aby w porze gdy ograniczona jest widoczność, posiadać elementy odblaskowe.

18. lutego przed godz. 20:00, na drodze pomiędzy Jodłownikiem a Ostroszowicami doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Jak wynika z wstępnych ustaleń, 31-letni kierujący fordem, wyjeżdżając z łuku drogi, w nieoświetlonym miejscu uderzył w idących środkiem jezdni 41-letnią kobietę i 52-letniego mężczyzną. Niestety piesi ponieśli śmierć. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Będący na miejscu prokurator podjął decyzję o zabezpieczeniu zwłok do sekcji a pojazdu do badań. Śledztwo w tej sprawie prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie.

Należy pamiętać, że w konfrontacji z pojazdem pieszy zawsze jest na straconej pozycji nie chroni go przecież zderzak, maska samochodu ani poduszka powietrzna.

Pośpiech, rozmowa lub pisanie smsów na telefonie, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie bez zastanowienia się na przejście dla pieszych, przechodzenie przy czerwonym świetle lub w miejscach niedozwolonych to zachowania, które najczęściej doprowadzają do zdarzeń drogowych z udziałem pieszego, niejednokrotnie także do jego śmierci. Kierujący jak i piesi muszą dostosować się do niesprzyjającej pogody i złej widoczności, tak aby unikać tego typu zdarzeń. Poprzez stosowanie elementów odblaskowych przez pieszego w bardzo dużym stopniu zwiększa się jego bezpieczeństwo i możliwość uniknięcia potrącenia w szczególności w porze nocnej.

Zgodnie z art. 26 ust. 1 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Fakt korzystania z wyznaczonego przejścia, nie upoważnia pieszego do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu, a przede wszystkim jego życia i zdrowia. Od pieszego również wymagana jest szczególna ostrożność. Istotnym w tym twierdzeniu jest fakt, iż do większości potrąceń pieszych dochodzi na przejściach dla pieszych w szczególności znajdujących się w obrębie skrzyżowań oraz przy niewłaściwym poruszaniu się po jezdni lub poboczu (poza obszarem zabudowanym). Głównymi przyczynami wypadków spowodowanych przez pieszych są nieostrożne wejście na jezdnię, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, czy wejście na jezdnię zza innego pojazdu lub przeszkody.

Apelujemy zarówno do pieszych jak i kierowców o rozwagę i wzajemny szacunek

kom. Marcin Ząbek
KPP Dzierżoniów

 
poniedziałek, 6.4.2020 09:45
13
poniedziałek, 6.4.2020 01:00
28
piątek, 3.4.2020 09:51
sobota, 4.4.2020 11:32
115
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY