Tymoteusz Wondraszek z brązowym medalem Pucharu Polski Kadetów w Zapasach

poniedziałek, 4.10.2021 10:00 832 0

W dniach 1-3 października w Chęcinach odbył się III Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. W zawodach zmagało się ponad 110 zawodników z 43 klubów z całej Polski Słowacji Armenii, Niemiec. W turnieju UKS IRON BULLS Bielawa reprezentowali Tymoteusz Wondraszek 45kg oraz Mateusz Smagieł 92kg W jesiennym Pucharze Polski startują już nowe roczniki i jest to okazja aby zawodnicy mogli stoczyć pierwsze walki w grupie kadet 15-17 lat.

W Pucharze Polski dobrze zaprezentował się Tymoteusz Wondraszek, który uplasował się na 3 pozycji i tym samym zdobył brązowy medal. Dla Tymka najważniejszym startem w tym sezonie są Mistrzostwa Polski Młodzików. Cieszymy się z medalu ale wiemy, że czeka nas ogrom pracy w nowej grupie wiekowej. Mateusz Smagieł walczył dobrze, widać u niego poprawę stylu walki. Ostatecznie Mateusz uplasował się na V pozycji przegrywając walkę o brązowy medal.

Wyjazd współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Bielawa. Wielkie podziękowanie dla firmy Rem-sen.pl materace, Autoland z Bielawy za wsparcie młodych sportowców z klubu.