komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

środa, 8 lipca 2020

Edgara, Elzbiety

Urządzamy dom na wsi. Trzy rzeczy, które muszą się w nim znaleźć

czwartek, 1.1.1970 01:00 , odsłony: 1593
kategorie artykułu:

Wiejskie domy to zwykle nasze ostoje spokoju, relaksu i ciszy. Nic więc dziwnego, że zależy nam na tym, by były pięknie urządzone i funkcjonalne. Tak, by służyły zarówno w słoneczne, jak i deszczowe dni oraz każdego poranka witały nas pięknym, drewnianym zapachem.

Wspólne biesiadowanie

Dekorowanie takiej letniej ostoi powinno opierać się na fuzji minimalizmu i tradycyjnych, rustykalnych rozwiązań. Tak, by klimat wnętrza przywodził na myśl najpiękniejsze lata spędzone w babcinych domach i, jednocześnie, pasował do bardziej nowoczesnych gustów. Aby tak się stało, należy dobrze przemyśleć zdobienie kolejnych pomieszczeń. Muszą być spójne, eleganckie i zgrabnie łączyć to, co najlepsze w klasycznym wystroju i najciekawsze w nowatorskich aranżacjach.

Pierwszą rzeczą, która powinna się znaleźć w wiejskim domu, jest duży, drewniany stół, przy którym – w razie niekorzystnej pogody – możemy zjeść posiłek w gronie znajomych i rodziny i biesiadować do białego rana. Stół to mebel, który jednoczy, przy którym spotykamy się, by bawić się, śmiać i rozmawiać. A od tego są właśnie wiejskie posiadłości. Od sprawiania, że nawet najprostsze czynności nabierają uroku.

Żywy ogień

Idealnym uzupełnieniem wykończenia każdego rustykalnego królestwa jest piec typu koza, który w ostatnich latach szturmem podbił serca dekoratorów wnętrz i fanów modnych aranżacji na całym świecie. Jak żaden inny dodatek, kominek koza łączy w sobie to, co najpiękniejsze w tradycyjnym wystroju z tym, co najbardziej funkcjonalne we współczesnej technologii. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że urządzenie tego typu jest dzisiaj znacznie bezpieczniejsze i wydajniejsze niż przed laty. Wolnostojąca forma nie wymaga dodatkowej zabudowy i pozwala na ustawienie obiektu w dowolnym miejscu pomieszczenia. Świetnie zaprezentuje się w centralnym punkcie salonu lub wiejskiej kuchni, gdzie stworzy niepodrabialny, urokliwy i swojski klimat. Piec typu koza to aktualnie jeden z największych hitów wnętrzarskich. Nic dziwnego – nic tak nie dodaje domowi przytulności, jak elegancki i uwalniający ciepło kominek.

Zabawa dodatkami

Żeby nasz dom na wsi nabrał niepowtarzalnego stylu, musimy pamiętać także o dodatkach. Warto postawić na stonowane, delikatne kolory ziemi, które idealnie dostosują się do urokliwej, wiejskiej scenerii. Im mniej sztucznych materiałów, tym lepiej. Celujmy więc w drewno, wiklinę i rattan, czyli surowce idealnie dobrane do pozamiejskich przestrzeni. Nie zapomnijmy też o roślinach, które powinny sprawiać wrażenie „przenikania” ogrodu do wnętrza budynku. Im bardziej przytulny klimat stworzymy, tym większa szansa na to, że nasza posiadłość stanie się azylem, do którego z rozkoszą będziemy uciekać tak często, jak to tylko możliwe.

 
poniedziałek, 6.7.2020 20:15
12
piątek, 3.7.2020 20:30
46
piątek, 3.7.2020 11:45
18
piątek, 3.7.2020 08:15
25
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele