VIII miejsce Karoliny Kozłowskiej w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Zapasach

niedziela, 19.3.2023 07:00 269 0

W dniach 14-18.03.2023 r. w Bukareszcie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Zapasach. W zawodach udział wzięło 450 zawodników z 30 państw.

Wśród powołanych zawodniczek w reprezentacji Polski znalazła się Karolina Kozłowska 68kg – zawodniczka MULKS JUNIOR Dzierżoniów.

Karolina w mistrzostwach stoczyła dwa pojedynki. W pierwszej walce uległa zawodniczce ze Słowacji, która awansowała tego dnia do finału swojej kategorii wagowej.

Taka sytuacja sprawiła, że Karolina następnego dnia rywalizowała w repsażach.

Niestety w drugim pojedynku uległa zawodniczce z Azerbejdżanu i odpadła z rywalizacji.

- Mam spory niedosyt po tych zawodach. W walce z zawodniczką z Azerbejdżanu zdobyłam punkty techniczne lecz po proteście zostały anulowane i to wybiło mnie z rytmu walki, którą od początku kontrolowałam. Cieszę się jednak, że kolejny rok mogę rywalizować z najlepszymi zawodniczkami w Europie, reprezentować Polskę oraz miasto Dzierżoniów – mówi Karolina Kozłowska.

Zawodników wspierają: Miasto Dzierżoniów, Powiat Dzierżoniowski, Dolnośląska Federacja Sportu, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS, Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Fundacja Ziemi Sudeckiej, Rem-sen materace.