Władysław Woźniak - dzierżoniowski fotografik

czwartek, 23.9.2021 09:52 456 3

Oświetlenie fotograficzne nigdy nie zastąpi własnego stylu, bez względu na to, jak bardzo zaawansowane technicznie będą aparaty i pozostały sprzęt. Nawet mając do dyspozycji najnowocześniejsze narzędzia, fotografowie wciąż muszą się dobrze zastanowić nad tym, w jaki sposób oświetlić i skomponować temat, by uzyskać pożądany efekt. Dzięki tej podstawowej umiejętności można radykalnie i szybko poprawić wygląd wykonywanych fotografii.

Powiedzenie „Kto nie ma w głowie – ten ma w Photoshopie” trafnie określa dzisiejsze rozumienie fotografii. Światło w fotografii: kompozycja, magia i nauka przypomina jednak o tym, że to warsztat jest podstawą każdej profesji. Zdjęcia można robić nawet pudełkiem z dziurką (camera obscura), niepotrzebne są miliardy pikseli, skomplikowana elektronika czy układy optyczne. Ale żadna fotografia nie powstanie bez udziału światła. Dla Władysława jego spojrzenie na fotografię stało się praktycznym podręcznikiem pomocnym w świadomej pracy z najważniejszymi narzędziami, jakim jest właśnie światło i kompozycja.

Jest w tym wszystkim coś szczególnego - mówi fotofrafik - lubię myśleć, że szukam czegoś głębszego niż tylko szybkie obrazki. To tak, jakbym kreował rzeczywistość przez wizualizację. Zawsze szukam nietypowej, egzotycznej estetyki. Jednocześnie rozglądam się za rzeczami, które uważam po prostu za piękne.

Uważam, że niesamowite jest dostrzeganie bajkowo-mistycznych, dramatycznych scen w naturze. Właśnie w taki sposób staram się robić zdjęcia. Tworzę kompozycje. Głęboko inspiruje mnie piękno, które mnie otacza. Czuję się wtedy jakbym był w zupełnie innym świecie. Za każdym razem. Głównymi tematami moich prac są: realizm, wszechświat, chaos oraz alternatywna rzeczywistość. Staram się także wprowadzać elementy surrealistyczne, które dają klimat nierzeczywistości, zagadki tak, aby świat rzeczywisty i fantastyczny przenikały się.

Więcej informacji o artyście i wystawie, którą zatytuował POZNAWAMIE ODKRYWANIE znajduje się w folderze wystawy wydanym przez Dzierżoniowski Ośrodek Kultury.

PATRZ: http://st-orp.pl/artysci/strony/ww21.html

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

zło czwartek, 23.09.2021 14:55
Chciałbym napisać coś o świetle i kompozycji... Chciałbym napisać coś,...
czwartek, 23.09.2021 19:49
Nie,nie to nie dla mnie..Te łabędzie to gdzie one niby...
czwartek, 23.09.2021 14:24
Kolejny "wybitny" artysta. Brawo Dzierżoniów miastem wybitnych artystów