komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 18 maja 2021

Eryka, Feliksa

Wybór materacy do spania w Ostrowcu ‒ jaki będzie najlepszy?

środa, 21.4.2021 16:05 , odsłony: 215
kategorie artykułu:

Nie ma na rynku uniwersalnego materaca, który byłby najlepszy dla wszystkich. Zanim wybierzesz posłanie do swojej sypialni, poznaj najważniejsze cechy materacy i zastanów się, jaki będzie idealny w Twoim domu.

Materac twardy czy miękki?

Twardość posłania to jedna z najważniejszych rzeczy, na którą musisz zwrócić uwagę podczas zakupów. Materac nie powinien być zbyt miękki, bo może wywołać bóle kręgosłupa i zwiększyć napięcie mięśniowe. Materac zbyt twardy będzie wywierał nacisk na różne partie ciała, co poskutkuje drętwieniem nóg i słabym przepływem krwi. Ta ostatnia konsekwencja jest szczególnie niebezpieczna dla osób z chorobami układu krążenia.

Widzisz zatem, że wybór materaca o odpowiedniej twardości jest kluczowy dla Twojej wygody i zapewnia zdrowy sen. Najlepszy materac do spania to taki, którego twardość odpowiada Twojej wadze. Materace miękkie, które wyróżnisz dzięki symbolowi H1, przeznaczone są dla dorosłych o drobnej sylwetce i wadze nieprzekraczającej 60 kg. Najpopularniejsze są dwie kolejne twardości materaca w czterostopniowej skali, tzn. materac średni H2 (60‒80 kg) i średnio twardy H3 (80‒100 kg). Osoby, które ważą więcej niż 100 kg, najlepiej wysypiają się na materacach twardych H4.

Materac piankowy czy sprężynowy?

Dla komfortu snu ogromne znaczenie ma także rodzaj wkładu. Zastanów się, który materac jest najlepszy dla Ciebie: piankowy czy sprężynowy.

Materace piankowe dostosowują się do kształtu ciała i są dla niego dobrym podparciem. Po wstaniu z łóżka szybko powracają do pierwotnego kształtu, więc nie musisz obawiać się o trwałość takich modeli. Popularne są materace z pianki termoelastycznej, która reaguje na ciepło ciała i zapamiętuje jego kształt, dzięki czemu niweluje wszelkie punkty nacisku na mięśnie czy kręgosłup. Taki jest choćby medyczny materac Hilding Rumba. Materace z pianki wysokoelastycznej są sprężyste i wyprofilowane w strefy twardości odpowiadające budowie ludzkiego ciała. Charakteryzuje je także doskonała wentylacja. Materace z pianki lateksowej wyróżniają podobne walory, a dodatkowe właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne czynią z nich najlepsze materace dla alergików. To np. nowoczesny materac Hilding Melody.

Materace sprężynowe zbudowane są z pojedynczych sprężynek, które podpierają ciało śpiącego, pracując niezależnie od siebie. Im większe zagęszczenie sprężynek, tym większa elastyczność punktowa i pewniejsze podparcie śpiącego. Materace sprężynowe są polecane przede wszystkim seniorom oraz osobom zmagającym się ze schorzeniami i bólami kręgosłupa, a także parom.

Dla duetów z wagą różnicą się nawet o więcej niż 30 kg oraz osób starszych, zmagających się z bólami pleców i wszystkich aktywnych szwedzka marka Hilding przygotowała nowoczesny materac hybrydowy Hilding Dance, który łączy w sobie komfort materacy piankowych i bardzo wysoką elastyczność punktową materacy sprężynowych. Gęsty system 15-centymetrowych sprężynek PocketPlus podzielono na strefy twardości, z których każda odpowiada i pewnie podpiera konkretną partię ciała. Otoczenia wkładu wysokoelastyczną pianką HR i lekko chłodzącą FloFoam zapewnia dostosowanie pianki do naturalnej krzywizny kręgosłupa i dogłębną regenerację mięśni.

Produkty marki Hilding znajdziesz w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych w całej Polsce: wygodne materace w sklepie Materaceostrowiec.pl i równie komfortowe materace w sklepie Materacesuwalki.pl. Jakość i popularność materacy Hilding potwierdza historia firmy sięgająca 1939 roku i jej obecność w ponad 40 krajach świata. Marka poddaje swoje produkty restrykcyjnym badaniom we własnych laboratoriach, cieszy się też certyfikatami przyznanymi przez niezależnie instytucje, np. Oeko-Tex®. Poza tym daje także gwarancję na materace Hilding na 15 lat.

 

 
wczoraj, 10 godz temu
wczoraj, 11 godz temu
niedziela, 16.5.2021 17:45
4
niedziela, 16.5.2021 09:00
piątek, 14.5.2021 11:13
1
piątek, 14.5.2021 10:52
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe