Z biało-czerwoną na sportowo

czwartek, 6.5.2021 10:45 783 0

W dniach 1-3maja 2021  odbyło się wydarzenie pn. Z BIAŁO-CZERWONĄ NA SPORTOWOw ramach którego odbył się Bieg Flagi i Bieg Konstytucji 3 Maja.

Celem wydarzenia było:

- Wyrażenie szacunku do flagi i propagowanie polskiej tożsamości oraz symboli narodowych

- Upamiętnienie 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja poprzez ukazanie wartości sportu, rekreacji,  które mogą jednoczyć wszystkich Polaków dla jednego celu

jakim jest wspólnota narodowa

- Zachęcenie do aktywności fizycznej i wzmocnienie zdrowia.

- Promocja olimpizmu, rywalizacji w duchu fair play oraz idei – „ważny jest udział a nie zwycięstwo”

Biegi miały charakter patriotyczno – rekreacyjno - integracyjny co oznaczało, że każdy uczestnik w dowolnym miejscu na świecie pokonywał marszem, biegiem lub na rowerze dowolny dystans z flagą lub z motywem biało-czerwonym.

Biało-Czerwona połączyła wirtualnie blisko 50 uczestników nie tylko z Bielawy, powiatu czy województwa ale z całego kraju. Uczestnicy łącznie pokonali ponad 730 km

Najstarszym uczestnikiem był Pan Bolesław liczący 65 lat, natomiast najmłodszym uczestnikiem był 6 letni Karol, który pokonał trasę na rowerze  wraz ze swoimi rodzicami.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Miasta Bielawa Andrzej Hordyj

Organizatorami wydarzenia był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie i Bielawska Akademia Biegania.

Partnerem organizacyjnym:  Miasto Bielawa

Każdy uczestnik został uhonorowany pamiątkowym okolicznościowym medalem a najstarszy i najmłodszy uczestnik otrzymali dodatkowo pamiątkowy puchar.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuje za  udział  oraz sympatyczną wirtualną atmosferę.