Zabójstwo w Niemczy

poniedziałek, 2.1.2023 15:49 22156

29 grudnia na terenie Niemczy doszło do spowodowania obrażeń, skutkującego zgonem 69-letniego mężczyzny. Podjęte przez policję działania, doprowadziły do zatrzymania sprawcy już następnego dnia. Mężczyzna 2 stycznia został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa, natomiast sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. PATRZ RÓWNIEŻ: Ukrainiec zatłukł mieszkańca Niemczy - prokuratura zdradza szczegóły [ZOBACZ WIDEO].

Jak wynika z wstępnych ustaleń, w Niemczy 29 grudnia doszło do nieporozumień sąsiedzkich, które zakończyły się tragicznie. 34 letni mężczyzna dotkliwie pobił 69-latka. Obrażenia okazały się śmiertelne. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Już następnego dnia niemczańscy policjanci zatrzymali 34-latka. Do działania przystąpiła grupa dochodzeniowa-śledcza, która pod nadzorem prokuratura wykonała szereg czynności procesowych. Obecnie poczynione ustalenia wskazują, że mężczyźni poróżnili się w trakcie wspólnego spożywania alkoholu. Kłótnia zakończyła się tragicznie.

Sprawca w Prokuraturze Rejonowej w Dzierżoniowie usłyszał zarzut zabójstwa, za który grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd wobec sprawcy zastosował trzymiesięczny areszt.

KPP Dzierżoniów