Złoty medal na Mistrzostwach Europy FireFit dla Beaty Świderskiej z OSP Bielawa

środa, 29.6.2022 14:27 4238 10

Złoty medal na Mistrzostwach Europy FireFit w Hanowerze wywalczyła Beata Świderska z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielawie.

Mistrzostwa FireFit, w tym roku zorganizowane w Hanowerze, w dniach 20-25 czerwca, polegały na rywalizacji między strażakami w dyscyplinach przypominających zadania wykonywane przez strażaków podczas codziennej służby - pożarów, różnego rodzaju zagrożeń i zajęć doskonalenia zawodowego. Główną ideą zawodów jest promowanie sprawności fizycznej w tym zawodzie. W czasie startów strażacy doświadczają ekstremalnego wysiłku, ponieważ wszystkie zadania konkursowe wykonywane są w pełnym umundurowaniu bojowym łącznie ze sprzętem ochrony dróg oddechowych (ODO).

Beata Świderska wywalczyła złoty medal w sztafecie MIX wraz z kolegami z Polski  - Dawidem Rąbczykiem (Lotos straż), Jarkiem Płotkowskim (PSP Toruń), Sylwestrem Kemprowskim (KP PSP Świdwin) i Pawłem Leśnickim (PSP Świdnica).
Strażaczce bielawskiego OSP udało się także wywalczyć  3 miejsce - brązowy medal w konkurencji kobiet +30 w biegu indywidualnym oraz 3 miejsce - brązowy medal w konkurencji tandem mix z Krzysztofem Stenclem z Lotos straż.