Zwycięstwo Lechji Lwów w pierwszym meczu półfinałowym Retro Ligii 2020

poniedziałek, 14.9.2020 17:20 2823 4

Biało-zieloni odnieśli w niedzielę 13 września niezwykle cenne zwycięstwo w pierwszym meczu półfinałowym Retro Ligi, w którym na boisku w Dobrocinie zmierzyli się drużyną Hakoachu Będzin. Z tym rywalem lechici zmierzyli się po raz pierwszy, nie do końca wiedząc czego można po nim spodziewać.

Był to mecz pełen walki i dużych emocji, ale też licznych sytuacji podbramkowych. Więcej stworzyli ich gracze Lechji i to oni zdobyli trzy gole, nie tracąc żadnego. Pierwsza bramka padła tuż przed przerwą - z lewej strony pola karnego precyzyjnie dośrodkował Arkadiusz Stawski, a były reprezentant Polski Paweł Sibik strzałem głową pewnie umieścił futbolówkę w bramce gości. Po przerwie zwycięzcy poprzedniej edycji Retro Ligi ruszyli do ataku i już wkrótce efektownym strzałem z 25 metrów popisał się Adam Charciarek podwyższając na 2-0. Trzeciego gola dla Lechji ponownie zdobył Paweł Sibik, wykorzystując dobre podanie Łukasza Kresy i pięknym strzałem pokonując golkipera gości. Lechja miała jeszcze kilka doskonałych okazji, raz umieściła nawet piłkę w bramce Hakoahu (sędzia raczej słusznie odgwizdał jednak spalonego), ale bramki już nie zdobyła. W końcówce meczu inicjatywę przejęli goście. Bardzo dobrze dysponowany tego dnia Robert Grzywiński oraz obrona kierowana przez Alberta Połubińskiego (zastąpił na pozycji ostatniego stopera Mariusza Kobrynia, który kontuzjowany jeszcze w pierwszej części gry musiał opuścić boisko) nie dali się jednak pokonać i mecz zakończył wynikiem 3-0. Cała drużyna biało-zielonych zasłużyła na pochwałę. 3-0 to bardzo dobra zaliczka dla Lechji Lwów, jednak półfinałowy dwumecz rozstrzygnie się dopiero w Będzinie.

Lechja Lwów - Hakoach Będzin 3-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Sibik (45), 2-0 Charciarek (57), 3-0 Sibik (64) Lechja: Grzywiński (cały mecz) - Buczek, Kobryń (do 30 minuty), Kaczorowski, Sitar - Charciarek, Połubiński (cały mecz), Sibik (cały mecz), Beniuk - Ł. Kresa, Rojek. Grali też: Szachniewicz, Stawski, Świgoń, Tylak, Bielawski, Natkański

Hakoach: Kozak - D. Szydłowski, Szymański, Soboń, Migoń, Kozioł, Osadziński, Biedroń, Papież, Czech, Pilnicki, Nowak, Janda, A. Szydłowski, Czermak, Banasiewicz, Wacławik.

Sędzia: Artur Marczak