Brawo dziewczyny! Kornelia czwarta, a Hania szósta na młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Korei [FOTO]

poniedziałek, 22.1.2024 09:56 2424 3

UKS Orlica Duszniki-Zdrój rządzi na IV Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich rozgrywanych w południowokoreańskim Gangwon. 16-letnia Kornelia Woźniak wywalczyła 4. miejsce w short tracku na dystansie 500 metrów, a jej rówieśniczka i koleżanka klubowa – Hanna Mazur – zdobyła 6. miejsce w łyżwiarstwie szybkim w biegu na 500 metrów.

Kornelia zakończyła już swoje starty i w ostatnim biegu wyprzedziły ją jedynie inna Polka, która zdobyła złoty medal i dwie Koreanki. Taki wynik wśród zawodniczek w wieku 14-18 lat na świecie? To dopiero sukces! Polaniczanka od początku błyszczała na tych igrzyskach [więcej TUTAJ]. Tym razem, jak przekazała sama w relacji na Instagramie, jechała po medal, ale na torze doszło do kraksy.

Hania w Gangwon dopiero zaczyna i już ma 6. miejsce. Zobaczcie zdjęcie, na którym jest na torze w Korei ze swoim ojcem i trenerem z UKS Orlica, Witoldem Mazurem. Jeśli ono Was nie wzruszy, to już chyba nic innego... [kot]

Zdjęcia: PKOl.