[FOTO] AKS Strzegom w Niemczech

poniedziałek, 26.2.2018 09:23 2136 0

Na zaproszenie niemieckiego klubu judo z Oranienburga Sekcja Judo AKS STRZEGOM w dniach 23-24.02 wyjechała na zawody. AKS STRZEGOM Sekcja Judo jako jedyny klub z Polski reprezentowała barwy narodowe. Jak co roku turniej judo gromadzi najlepszych zawodników w kategorii wiekowej 2003 – 2010 z 53 klubów - Niemiec, Czech i Polski. Wymagania turniejowe stawiały przed zawodnikami duże wyzwanie względem przygotowania technicznego i kondycyjnego. Nasi zawodnicy nie oddawali punktów za darmo pokazując przeciwnikom swoje wyszkolenie, charakter sportowca i pazur wojownika. Pomimo ogromnego zaangażowania w swoje walki zajęli kolejne miejsca. Słowa uznania dla wszystkich 8 zawodników Sekcji Judo AKS STRZEGOM biorących udział w zawodach, a w szczególności dla Zuzanny Oleksiuk, która jako jedyna stanęła na podium zajmując miejsce III. Gracjan Poterała i Jakub Zalas – miejsce V, natomiast Martyna Janaszek, Michał Koguciuk, Michał Molis, Michał Hałajec i Karol Górski zajęli dalsze miejsca w klasyfikacji punktowej.

Czekamy na kolejne sukcesy Naszych judoków.

Wyjazd na zawody mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta i Gminy Strzegom.