[FOTO] Dziewiąta edycja Świdnickiego Biegu na Wieżę Ratuszową. Emocji nie brakowało!

niedziela, 11.9.2022 13:44 2224 0

Dziewiąta edycja Świdnickiego Biegu na Wieżę Ratuszową odbyła się w niedzielę, 11 września. Na uczestników tradycyjnie czekała pętla wokół Rynku, a następnie 222 schody prowadzące na taras widokowy wieży ratuszowej.

Udział w zawodach był bezpłatny. Dla pierwszych 100 osób przewidziano pamiątkowy medal. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

W kategorii pań najlepsza okazała się Anna Pęczar, która uzyskała czas 02:34,771 sek. 9 sekund straciła do niej Martyna Budzyń, a trzecia finiszowała Karolina Potoniec (02:46,304 sek.).

W klasyfikacji mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Ślepokura, który był niezwykle bliski „złamania” bariery dwóch minut. Triumfator na taras widokowy Wieży Ratuszowej dotarł w czasie 02:00,246 sek. Drugą lokatę wywalczył Bartłomiej Wojsław (02:03,131), a trzecia pozycja była dziełem Michała Gruszczyńskiego (02:05,212).