komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 14 sierpnia 2020

Alfreda, Euzebiusza

[FOTO] Hala sportowa pnie się w górę

wtorek, 20.3.2018 08:18 , komentarze: 0 , odsłony: 3339
kategorie artykułu:

Pierwsza w gminie Jaworzyna Śląska pełnowymiarowa hala sportowa pnie się w górę. Otwarcie obiektu zaplanowane jest już na wrzesień tego roku. 

- Na dzień dzisiejszy trwają finalne roboty przy zadaszeniu.  Natomiast wewnątrz zrealizowany został kolejny etap instalacji wod- kan oraz elektryki. Kładzione są tynki wewnętrzne - informuje burmistrz, Grzegorz Grzegorzewicz.

Przypomnijmy: w hali znajdzie się profesjonalna siłownia, sala fitness, ścianka wspinaczkowa, sala do sqasha, boisko przystosowane do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną czy halową piłkę nożną, w części dydaktycznej znajdzie się natomiast multimedialny gabinet przyrodniczy, a także centrum biblioteczne z czytelnią.

Na przeprowadzenie inwestycji udało się pozyskać znaczące dofinansowanie. Stanowią je zarówno środki Ministerstwa Sportu i Turystyki z programu rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej, w kwocie 3,2 mln zł., (projekt został wpisany do Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2016 - 2018). Jednocześnie budowę hali gmina finansuje ze środków unijnych, w wysokości ok. 5,8 mln. zł.  Koszt całej inwestycji szacowany jest na ok. 10 mln. zł., z czego aż 9 mln zł pochodzić będzie ze środków pozyskanych ze źródeł zewnętrznych.

- Nowoczesnym, wielofunkcyjnym obiektem sportowo-widowiskowy z nowoczesnym zapleczem, wykorzystywanym zarówno przez uczniów, a w godzinach popołudniowych przez wszystkich mieszkańców - dodaje burmistrz Grzegorzewicz.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 10.8.2020 08:19
poniedziałek, 3.8.2020 13:42
poniedziałek, 3.8.2020 09:00
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele