[FOTO] III Dolnośląskiego Weekend z Questami

niedziela, 26.6.2022 09:47 1722 0

Wiele osób  przyjechało z Dolnego Śląska i Polski na wspólne questowanie w Gminie Świdnica, czyli na przejścia trasami Edukacyjnych Gier Terenowych.

Specjalnie na tę okazję przygotowano 3 nowe trasy:

- Śladami cukrownika w Pszennie

- Malarskie pejzaże w Makowicach

- Historyczna wyprawa po Mokrzeszowie

W piątek, 24 czerwca przygotowano inaugurację questa w Makowicach, w formie nocnego zwiedzania. Dwie grupy turystów z pochodniami przeszły trasę. Piękne widoki i „straszne „ niespodzianki przygotowane przez Gminne Koło PTTK „Teraz Sudety” czekały na questowiczów (https://doba.pl/dsw/galeria/42186/243899/cat/15)

W sobotę, 25 czerwca na boisku w Pszennie odbył się piknik promujący questy na terenie Gminy Świdnica.

Opiekunowie Questów z 9 miejscowości: Burkatów, Bystrzyca Górna, Lutomia Dolna, Lutomia Górna, Lubachów, Grodziszcze, Boleścin, Mokrzeszów, Pszenno przygotowali „Maraton Gier Terenowych”.

W zabawie każdy uczestnik zdobył nagrodę (plecak turystyczny). Wśród kart rozlosowano główną niespodziankę „rower”, który trafił do Aleksandry Brożbar ze Świdnicy.

Nagrody ufundowała Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek oraz GOKSiR w Świdnicy.

 

 

Czym jest Quest? Jest to edukacyjna gra terenowa, która łączy ze sobą kilka elementów – zabawę, naukę, poszukiwanie skarbu i odkrywanie. Quest to nazwa, która oznacza zadanie, zagadkę i polega na poszukiwaniu skarbów. Gra nie wymaga żadnej skomplikowanej obsługi czy znaczenia terenu, tak jak np. w podchodach. Do zabawy wystarczy ulotka lub darmowa aplikacja. Ulotki z questami można też otrzymać w wybranych punktach turystycznych. Uczestnicy zabawy czytają wierszowane wskazówki i podążają według instrukcji questu. Na końcu drogi na odkrywców czeka skarb, a w nim pieczątka, która jest potwierdzeniem przebycia trasy.

 

foto Mariusz Ordyniec

Dodaj komentarz

Komentarze (0)