komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 10 lipca 2020

Sylwany, Witalisa

[FOTO] Na znak protestu przykuli się do psich bud

sobota, 7.10.2017 18:12 , komentarze: 6 , odsłony: 3163
kategorie artykułu:

Każdy przechodzień, który pojawił się w sobotnie przedpołudnie 7 października na świdnickim rynku mógł przykuć się do psiej budy. Akcja zorganizowana przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami miała zwrócić uwagę na problem zwierząt.

Celem happeningu „Zerwijmy łańcuchy” jest zaprotestowanie przeciwko wiązaniu psów na stałe, na krótkich łańcuchach. Tysiące psów w Polsce spędzają całe swe życie na krótkiej uwięzi i cierpią z powodu upału i mrozu, deszczu i śniegu, a także wiatru. Trzymanie psa stale na uwięzi jest niezgodne z prawem i niehumanitarne. Łańcuch jest ciężki, odkształca kręgi szyjne, często wrasta w szyję, a zimą do niej przymarza. Długowłose psy cierpią na odparzenia, bo latami nie były czesane, a nieścierane w ruchu pazury boleśnie utrudniają im chodzenie. Pies uwiązany często od szczeniaka nie poznał świata, boi się więc wszystkiego, a w efekcie reaguje agresywnie, ze strachu gryzie – nawet właściciela. 

Należy pamiętać, że zgodnie z prawem psa nie wolno trzymać na łańcuchu krótszym niż 3 metry. A zwierzę nie może przebywać na uwięzi dłużej niż 12 godzin.  

Wolontariusze TOZ-u prezentowali także informacje, często brutalne, na temat tragicznych warunków niehumanitarnego traktowania psów, które tak samo jak ludzie odczuwają ból, pragnienie, strach i samotność.

Koordynatorem happeningu z ramienia TOZ był Piotr Pamuła.          

foto: Michał Biela/doba.pl

 

Wasze komentarze

Ale ta reklama
niedziela, 08.10.2017 07:40 autor: X
środa, 8.7.2020 10:44
poniedziałek, 6.7.2020 09:49
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica