[FOTO] Nasi strażacy wracają do Polski

poniedziałek, 23.8.2021 09:18 2109 0

Na prośbę strony greckiej polscy strażacy przebywający z misją wsparcia walki z pożarami pozostali w Grecji nieco dłużej. W poniedziałek 23 sierpnia pierwsza zmiana, w tym strażacy PSP Świdnica, wracają do kraju.

Na zdjęciu grupa strażaków ze Świdnicy/foto użyczone

- Nowe ogniska groźnych pożarów wybuchły w miejscowości Lawiro ok. 60 km na południe od Aten. Sytuacja jest tam na tyle poważna, że władze greckie zarządziły ewakuację w tej okolicy. Utrudnieniem w prowadzeniu działań gaśniczych są nie tylko wysokie temperatury, ale także silne wiatry sprzyjające przenoszeniu się ognia z obszarów o niskiej roślinności na sosnowe lasy - opisują strażacy.

Do akcji gaśniczej na terenie Grecji wyjechała polska grupa w sile 143 strażaków i 46 pojazdów specjalistycznych. Z komend powiatowych i miejskich PSP Dolnego Śląska pojechało walczyć z pożarami 66 strażaków i 22 pojazdy. w tym 5 ratowników z PSP Świdnica. W poniedziałek 23 sierpnia misja pierwszej zmiany zostaje zakończona. Do Grecji natomiast, także dziś, przyleci kolejna grupa 143 strażaków, w tym 5 z PSP Świdnica.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)