[FOTO] Tłumy na Pomarańczowym Święcie Dyni

sobota, 8.10.2022 16:04 2488 0

Ich kształt i kolor nie mają znaczenia, liczy się tylko waga. Za nami najpiękniejsze, pomarańczowe święto, 6. Święto Dyni w Wierzbnej.

Uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w konkursie na najcięższą dynię, dyniowe przebranie, zupę dyniową oraz dyniową posesję, w których do wygrania były atrakcyjne nagrody. Ponadto odbyły się warsztaty dla dzieci, stoiska, degustacje, rękodzieło, wycieczki historyczne oraz koncert zespołu "Póki Co".

  - Wyobraźcie sobie ciepłe październikowe słońce, spadające jesienne liście i nitki babiego lata. Zapachy kuszą, smaki rozpieszczają podniebienia. Jest sielsko. Spokojnie. Tego dnia czas jakby zwalnia. Dorośli odpoczywają na leżakach i wraz z Elżbietą Rojek i zespołem „Póki Co” dają się zabrać w magiczną podróż do „Krainy Łagodności”. Nasi najmłodsi rozwijają swoje talenty i wyobraźnię na kreatywnych warsztatach. Tam powstają małe dzieła sztuki w pomarańczowych kolorach. Stoiska uginają się od smakołyków i lokalnego rękodzieła. Nagrody w konkursach czekają na scenie na nowych właścicieli. Barwy, zapachy, smaki!  Tu chce się być -  relacjonowała Anna Suchodolska z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. 

Patroni wydarzenia: Electrolux Żarów, Smart Work, Smart Work, Smartcare, AMS-Świdnica.

Najlepsze zdaniem jurorów zupy z dyni ugotowali Aleksandra Czuba, Agata Parafinowicz i Katarzyna Synówka. Najcięższą dynię zwyciężyła wyhodował Mateusz Klimczak - 62,5 kg, druga na podium była dynia Magdy Kaczmarczyk, ważąca 54 kg, a trzecia Mikołaja i Kacpra Drabików o wadze 47 kilogramów.

 foto - J. Cader

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)