komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 15 lipca 2020

Henryka, Wlodzimierza

[FOTO] Ujawniono kolejne niewybuchy

środa, 21.8.2019 14:22 , komentarze: 0 , odsłony: 1746
kategorie artykułu:

Na terenie powiatu świdnickiego regularnie ujawniane są różnego rodzaju niewybuchy, najczęściej pochodzące z okresu II wojny światowej. Pomimo iż stare, zardzewiałe i na pozór niegroźne, w rzeczywistości, pomimo upływu lat, nadal mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. Nie ruszajmy ich – o takim znalezisku należy od razu powiadomić policję.

20 sierpnia na terenie gminy Jaworzyna Śląska podczas prac polowych  znaleziony został  pocisk artyleryjski, pochodzący prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej. Funkcjonariusze do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczają niebezpieczne znalezisko.Odnaleziony pocisk zostanie zabezpieczony przez patrol rozminowania Jednostki Wojskowej.  Tego typu znaleziska,  najczęściej pochodzące z okresu II wojny światowej, regularnie ujawniane są na terenie powiatu świdnickiego. Pomimo, iż stare, zardzewiałe i na pozór niegroźne, w rzeczywistości, pomimo upływu lat, nadal mogą być bardzo niebezpieczne. 

Dlatego też apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też  rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Poza faktem, iż ryzykujemy własnym życiem i zdrowiem, mogą nas wówczas spotkać także sankcje karne.

 

Wasze komentarze

wtorek, 14.7.2020 15:07
niedziela, 12.7.2020 19:51
piątek, 10.7.2020 14:17
2
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec