[FOTO] Uroczysta msza w intencji chorych i kwesta na rzecz podopiecznych

niedziela, 27.11.2022 14:37 1309

Świdnickie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” zaprosiło na uroczystą mszę w intencji podopiecznych, która odbyła się w katedrze. W niedzielę, 27 listopada przed wszystkimi kościołami w Świdnicy została przeprowadzona kwesta na rzecz funkcjonowania hospicjum domowego.

 Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” zostało założone ponad 25 lat temu przez pielęgniarki ze świdnickiego szpitala, które postanowiły wesprzeć swoich podopiecznych, dla których często już nie było nadziei na wyzdrowienie. Celem stowarzyszenia jest poprawa jakości życia chorego przez usuwanie lub zmniejszanie objawów chorobowych (fizycznych i psychicznych), łagodzenie cierpień duchowych. Hospicjum pomaga rodzinie radzić sobie z chorobą bliskiego człowieka i wspiera ją w okresie osierocenia. Chorzy, którzy ostatni etap życia postanowili przeżyć w domu, pod opieką najbliższych, mogą korzystać z pomocy wykwalifikowanego lekarza, pielęgniarki środowiskowej, opieki woluntarnej oraz specjalistycznego sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego. 

Każdy, kto chciałby wesprzeć hospicjum, może przekazać 1% podatku, okazać serce i pomóc każdemu z podopiecznych – KRS – 0000004973.

 foto - Doba.pl