komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 14 sierpnia 2020

Alfreda, Euzebiusza

[FOTO, WIDEO] Delfinek uroczyście otwarty

piątek, 16.3.2018 14:15 , komentarze: 12 , odsłony: 10013
kategorie artykułu:

16 marca, uroczyście otwarta została kryta pływalnia w  Strzegomiu, która od dawna była marzeniem wielu mieszkańców gminy, zwłaszcza rodziców, którzy ze swoimi dziećmi jeździli dotąd na baseny do pobliskich miast.

Delfinek w Strzegomiu powstał przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2. Basen pozwoli nie tylko na prowadzenie profesjonalnej nauki pływania dla uczniów, ale również na komfortowe pływanie rekreacyjne osób dorosłych, zajęcia rekreacyjne i rehabilitacyjne.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumnie z tego, że ta pływalnia powstała. I, że oddajemy pierwszego na Dolnym Śląsku "delfinka". Na pewno będzie on służył wszystkim naszym mieszkańcom, zwłaszcza, że oprócz pływalni jest też strefa rekreacyjna - podkreślał burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

Oprócz krytego kąpieliska z czterema torami, na basenie będzie można korzystać z  saun: suchej, parowej, infrared, jacuzzi, a  najmłodsi z brodzika dla dzieci z niewielką ślizgawką.

Jeszcze w tym roku otworzymy kolejnych pięć krytych pływalni w Chocianowie, Głuszycy, Górze, Twardogórze i Kątach Wrocławskich. Na naszych „Delfinkach” będzie  realizowany program „Umiem pływać”. Jestem pewna, że dzięki nowym basenom dzieci będą miały łatwiejszy dostęp do rozwijania swoich umiejętności w komfortowych warunkach– zaznacza wicemarszałek Iwona Krawczyk.

- Wielu mieszkańców w trakcie budowy niepokoił fakt głębokości niecki basenowej, podkreślić jednak należy, że przyjęte wymiary niecki nie tylko pozwolą na prowadzenie profesjonalnej nauki pływania dla dzieci szkolnych, ale również na komfortowe pływanie rekreacyjne osób dorosłych, zajęcia rekreacyjne i rehabilitacyjne. Aby się o tym przekonać koniecznie trzeba odwiedzić strzegomskiego Delfinka, już od dziś, zapraszamy – informuje Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i  Zamówień Publicznych w UM w Strzegomiu. 

Koszt wykonania całej inwestycji wynosi ok. 8 mln zł. Gmina Strzegom pozyskała na ten cel dotację z budżetu województwa dolnośląskiego w wysokości 1,25 mln zł w ramach pilotażowego programu budowy małych przyszkolnych krytych pływalni pn. "Dolnośląski Delfinek" oraz dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1,3 mln zł w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego.

Dla mieszkańców na pewno ważna będzie informacja, że  w ramach promocji - w  dniach od 16 marca od godz. 15.00 do 18 marca do godz. 22.00 pierwsza godzina pobytu na basenie będzie bezpłatna.

 

Wasze komentarze

Świdnica największa wiocha w Europie
piątek, 16.03.2018 15:44 autor: Wsidnica
To ty też wyjedź. Każdy może. Po co się tak...
niedziela, 18.03.2018 11:22 autor:
Tak jest zajeb**biście że basenu nie ma hehe
niedziela, 18.03.2018 15:48 autor: Dania
Wiocha to stan umysłu. Twojego.
niedziela, 18.03.2018 12:47 autor:
Prawdziwe granitowe serce POLSKI
sobota, 17.03.2018 22:14 autor:
poniedziałek, 10.8.2020 08:19
poniedziałek, 3.8.2020 13:42
poniedziałek, 3.8.2020 09:00
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz