komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

[FOTO, WIDEO] Od 25 lat pomagają ciężko chorym pacjentom

niedziela, 15.9.2019 09:15 , komentarze: 0 , odsłony: 1289
kategorie artykułu:

W zwalczaniu chorób nowotworowych jesteśmy w Europie na trzecim miejscu. Od końca. Chorzy na raka według tzw. szybkiej ścieżki onkologicznej muszą zostać zdiagnozowani i zacząć być leczeni w ciągu dziewięciu tygodni od uzyskania skierowania. Co jednak gdy leczenie farmakologiczne i chirurgiczne zawodzi? Kiedy już nie ma nadziei a pozostaje tylko strach? Wtedy na pomoc może przyjść hospicjum. To pierwsze w Świdnicy z dojazdem do pacjenta służy mieszkańcom od 25 lat.

W sobotę, 14 września, Artur Andrus, dziennikarz, poeta i artysta kabaretowy, wystąpił w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury z recitalem „Sokratesa 18”. Wydarzenie było wsparciem budowy stacjonarnego hospicjum i okazją do uhonorowania 25-lecia pracy stowarzyszenia. Koncert był także doskonała okazją do złożenia podziękowań dla sympatyków i przyjaciół hospicjum, a także okazją do spotkania.

- Praca w hospicjum jest pracą niezwykle trudną: wymaga wiele empatii, zrozumienia i cierpliwości, a także indywidualnego podejścia do każdego z pacjentów i jego rodziny. Z dumą muszę powiedzieć, że nasz zespół jest zespołem ludzi wyjątkowych, którzy posiadają właśnie te cechy. Z całego serca więc dziękuję naszym pracownikom i wolontariuszom - mówiła prezes towarzystwa, Joanna Gadzińska

 

Wasze komentarze

wczoraj, 13 godz temu
niedziela, 12.7.2020 19:51
czwartek, 9.7.2020 11:54
środa, 8.7.2020 10:44
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra