[FOTO] Za nami Strzegom Autumn Show w Morawie. Julia Gillmaier nową mistrzynią Polski w WKKW

wtorek, 19.9.2023 10:30 690 0

Julia Gillmaier na klaczy Red Dream Princes wywalczyła w Strzegomiu złoty medal mistrzostw Polski w jeździeckim triatlonie. Srebro powędrowało do Pawła Warszawskiego, a brąz do Mateusza Kiempy.

Niespodzianką zakończyła się rywalizacja w konkursie czterech krótkich gwiazdek, która wyłoniła nowe podium mistrzostw Polski w WKKW podczas zawodów Strzegom Autumn Show. Prowadzący po dwóch próbach obrońca tytułu Mateusz Kiempa na klaczy Libertina zaliczył na parkurze dwie zrzutki i ostatecznie ukończył zmagania na trzecim miejscu – 53,4.

Wicelider konkursu po próbie ujeżdżenia Paweł Warszawski na klaczy Lucinda Ex Ani z 16 punktami karnymi za przekroczenie normy czasu na crossie spadł na trzecie miejsce. Na parkurze przytrafiła mu się zrzutka, mimo to awansował o jedno oczko i ze stratą zaledwie 0,2 punktu karnego w stosunku do mistrzyni zapewnił sobie srebrny medal – 50,08.

Błędu na parkurze nie ustrzegła się także Julia Gillmaier na klaczy Red Dream Princes, dopisując do swojego dorobku 4 punkty karne za zrzutkę, jednak wobec błędów rywali nie przeszkodziło jej to, aby sięgnąć po złoto – 50,06.

W klasyfikacji ogólnej konkursu czterogwiazdkowego także nastąpiły spore przetasowania. Prowadząca po ujeżdżeniu Katrin Norling zaliczyła niefortunny upadek, który wyeliminował ją z dalszej rywalizacji. Z kolei liderowi konkursu po crossie Duńczykowi Peterowi T. Flarupowi na koniu Fascination na parkurze przytrafiły się aż trzy zrzutki. Konkurs wygrał zawodnik z Niemiec Felix Etzel na ogierze TSF Polartanz - 38.0. Po występie na czworoboku był ósmy, na metę crossu dotarł z 6,4 punktami karnymi za spóźnienie, za to próbę skokową zaliczył na czysto. Niemka Anna Siemer na klaczy FRH Butt's Avondale zajęła drugie - 41.2, a na Lillybelle Ea Old trzecie miejsce - 44.5.

Najlepsza w konkursie trzech krótkich gwiazdek była zawodniczka z Niemiec Antonia Baumgart, zajmując pierwsze i trzecie miejsce. Zmagania wygrała na koniu Lamango, na którym zdobyła pozycję liderki po czystym, choć nieco spóźnionym crossie, a parkur przejechała bezbłędnie - 39.2. Trzecią miejsce wywalczyła na klaczy Lagavulin – 44,2 za Szwajcarem Felixem Voggiem dosiadającym klaczy Frieda – 41.2.

Konkurs dwóch gwiazdek zdominował Niemiec Michael Jung, który na koniu Palm Beach zajął pierwsze (26,0), a na Ignatz H drugie miejsce (31.3). Trzecią lokatę objął jego rodak Sven Lux na wyhodowanym w Polsce Dżokerze - 31.9. Polak Michał Hycki na klaczy Fiona Castella ukończył rywalizację na szóstej pozycji - 35.9

Pierwsze miejsce na podium w konkursie Intro zajął Mateusz Kiempa na Crazy Fire - 29.4, przed Niemką Anną Siemer na Kiss Me - 30.6 i Holendrem Dennisem Huits na klaczy Perseverance La Demada's Diamant Star Ak - 31.7       Podczas zawodów rozegrano także Międzynarodowy Konkursy dla Młodych Koni       Końcowa klasyfikacja w konkursie 1* Intro dla koni 5-letnich