komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 21 września 2020

Jonasza, Mateusza

[FOTO] Zbierali pieniądze, aby ratować Justynę

sobota, 11.7.2020 22:53 , odsłony: 3580
kategorie artykułu:

Rodzina i przyjaciele Justyny Ciok zorganizowali 11 lipca w Marcinowicach akcję charytatywną. Były licytacje, turniej piłkarski dla dzieci i dorosłych, zawody sportowe, zumba, pyszne ciasto i pokazy strażackie. Wszystko po to, aby zebrać pół miliona złotych na operację i leczenie zagranicą chorej na nowotwór młodej dziewczyny. 

Justyna Ciok z Marcinowic walczy z guzem szyszynki i blaszki czworaczej mózgowia (pineoblastoma IV stopnia). Walka 21-letniej Justyny ze złośliwym guzem mózgu trwa już 4 lata. Wszystko zaczęło się od bólów głowy i wymiotów. Kilka dni później dziewczynie zdrętwiała noga, miała zaburzenia świadomości i problemy z mówieniem. Od razu trafiła do szpitala. 25 sierpnia był wynik tomografu komputerowego. Okazało się, że w głowie ma ogromny guz.

1 września zamiast pojawić się na rozpoczęciu roku szkolnego, Justyna trafiła na blok operacyjny. Trzy tygodnie później rozpoczęła chemioterapię, później była radioterapia i roczne leczenie podtrzymujące. Wszystko wskazywało na to, że choroba została pokonana. Justyna zdała maturę, zdobyła prawo jazdy, a po pół roku nastąpiła wznowa. Guz tak szybko się powiększył, że nie była już możliwa operacja ani naświetlania - tylko chemioterapia.

Po 11 cyklach okazało się, że to nie pomaga. Nie było innej możliwości niż kolejna operacja. Wówczas pobrany wycinek guza został wysłany na badania do Hiedelbergu. - Okazało się, że na tę odmianę guza leki w Polsce są niedostępne. Justyna nadal przyjmowała chemię, ale kolejne wyniki potwierdziły, że guz ponownie zaatakował - mówi Mariusz Ciok, tata Justyny. - W Polsce nie ma już ratunku. Jedyną szansą na życie mojej córki są najprawdopodobniej dwie operacje i leczenie w Hannoverze. To kosztuje i to nie mało. Dlatego proszę o pomoc dla mojego dziecka - dodaje.

Wejdż w ten link i pomóż uratować Jutynę Ciok.

Jak poinformowali organizatorzy na festynie udało się zebrać rekordowe 65 tysięcy złotych. Oznacza to, że 21-latka pojedzie na leczenie do Niemiec!

 
niedziela, 20.9.2020 08:49
sobota, 19.9.2020 19:25
piątek, 18.9.2020 08:33
czwartek, 17.9.2020 09:06
22
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Panek car sharing
Panek car sharing
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra