komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 11 sierpnia 2020

Klary, Zuzanny

Spotkanie z zarządem Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach

czwartek, 9.7.2020 12:07 , komentarze: 0 , odsłony: 240
kategorie artykułu:

W Ratuszu Miejskim w Świebodzicach 7 lipca odbyło się spotkanie z nowo wybranym i byłym Zarządem Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach.

Uczestniczyli w nim: burmistrz Świebodzic Paweł Ozga, zastępca burmistrza Tobiasz Wysoczański, i sekretarz miasta Sabina Cebula. Były Zarząd Towarzystwa Lotniczego reprezentowali: prezes Grzegorz Glegoła i skarbnik Fabrizio Bosetti, a nowy: prezes Zarządu TLS Dariusz Blaszczyk, wiceprezes Ireneusz Rydzewski, skarbnik Jarosław Najdek oraz sekretarz Wojciech Biczysko. Z powodów zawodowych w spotkaniu nie mógł uczestniczyć wiceprezes Łukasz Jaworski.

Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze i było okazją do podsumowania działań poprzedniego zarządu TLS w Świebodzicach. Przez osiem lat Towarzystwem Lotniczym w Świebodzicach dowodził wyjątkowy człowiek Grzegorz Glegoła, na co dzień pracujący jako pilot liniowy statku powietrznego Boeing 767 Cargo, pierwszy oficer. Ten czas był wypełniony profesjonalną pracą prezesa, który był bardzo zaangażowany w rozwój awiacji w mieście, dokładał wszelkich starań przy organizacji cyklicznych pikników lotniczych, zawodów spadochronowych. Zainicjował imprezę pn. Zawody szybowcowe na celność lądowania. Dla Grzegorza Glegoły priorytetem zawsze było bezpieczeństwo pilotów oraz uczestników imprez.

Doskonale promował miasto na terenie kraju i poza jego granicami, za każdym razem podróżując ze świebodzicką flagą. Prezes Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach odchodząc z funkcji zadeklarował, że będzie współpracował z TLS, a także służył wiedzą i doświadczeniem.

Podziękował burmistrzowi miasta Pawłowi Ozdze, sekretarz miasta Sabinie Cebuli, a także burmistrzowi poprzedniej kadencji, pracownikom, prezesom spółek oraz dyrektorom jednostek za dużą pomoc i zrozumienie. Jak oświadczył Grzegorz Glegoła charakter pracy zmusza go do częstego, długiego pobytu poza Europą, co uniemożliwia sprawne, bieżące kierowanie organizacją. Jak twierdzi, przekazanie władzy odbyło się w sposób płynny i ma nadzieję, że nowe władze stowarzyszenia pełne energii, będą kontynuowały rozwój lotnictwa w Świebodzicach, z satysfakcją dla lotników i mieszkańców.

Burmistrz Świebodzic Paweł Ozga podczas spotkania podziękował prezesowi oraz skarbnikowi za zaangażowanie, rozwój awiacji w Świebodzicach oraz za bardzo dobrą współpracę z samorządem. Przekazał na ich ręce pamiątkowy drzewiec z podziękowaniami. Z kolei burmistrz i sekretarz otrzymali wraz ze słowami uznania wizualizację witraża z kaplicy lotników w Kościele Garnizonowym we Wrocławiu. Podczas spotkania burmistrz miasta pogratulował także nowemu zarządowi, przekazując najlepsze życzenia.

Z informacji, jaką przekazał Dariusz Błaszczyk, nowy prezes TLS, były radny Rady Miejskiej, świebodzicki przedsiębiorca, wynika, że poprzeczka została mu wysoko postawiona. Bardzo docenia pracę poprzedniego prezesa i chce kontynuować działania, inicjatywy na rzecz Gminnego Lotniska i społeczności lokalnej. Jak podkreślał, to wielkie wyzwanie prowadzić stowarzyszenie po rządach poprzedniego prezesa, jednak jak zapewnia będzie czerpał z jego wiedzy i kontynuował podjęte działania. Stawia na zaszczepienie wśród osób młodych pasji latania, tak jak to uczynił w przypadku jego osoby Grzegorz Glegoła.

Podczas spotkania Grzegorz Glegoła przekazał swojemu następcy pins Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach.

Priorytetem dla Dariusza Błaszczyka jest bezpieczeństwo pilotów i promocja Gminnego Lotniska. Jak zapewnia burmistrz Świebodzic Paweł Ozga, także dołoży wszelkich starań, aby rozwijać Gminne Lądowisko. W planach jest powstanie placu zabaw, elektryfikacja, wybudowanie ścieżki rowerowej na Gminne Lądowisko, a także utworzenie w Zespole Szkół w Świebodzicach kierunku technika mechanika lotniczego.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 5 godz temu
dzisiaj, 6 godz temu
poniedziałek, 10.8.2020 13:28
poniedziałek, 10.8.2020 12:45
poniedziałek, 10.8.2020 13:23
poniedziałek, 10.8.2020 11:32
poniedziałek, 10.8.2020 11:18
piątek, 7.8.2020 17:22
piątek, 7.8.2020 17:19
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D