komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 6 lipca 2020

Gotarda, Dominiki

[WIDEO] Potrącenie pieszego. Brak odblasków może skończyć się tragicznie!

czwartek, 10.10.2019 09:07 , komentarze: 0 , odsłony: 2467
kategorie artykułu:

Wciąż zdarzają się osoby, które wciąż nie mają świadomości o tym, że są mało widoczne – a raczej wypadałoby napisać - że są po prostu niewidoczne na drodze bez elementów odblaskowych. Pieszy poruszając się po zmroku, na nieoświetlonym odcinku drogi, dodatkowo podczas opadów deszczu - nie zdaje sobie sprawy jakie powoduje zagrożenie. Ubrany w ciemną odzież, bez odblasku jest kompletnie niewidoczny dla jadących pojazdów. W ten sposób bezmyślnie ryzykuje własne zdrowie i życie. Niestety, często finał takich wypadków jest tragiczny.

Przed nami jesienno - zimowe ciemne poranki, mgła, coraz szybciej zapadający zmrok. Pogarszające się warunki na drogach nie sprzyjają bezpieczeństwu pieszych. W związku z tym policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich o noszenie elementów odblaskowych.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w ostatnich dniach na drodze krajowej nr 34 w gm. Świebodzice. Kompletnie niewidoczny pieszy wszedł wprost pod koła samochodu. Na szczęście kierowca skręcał akurat na stację paliw, więc prędkość pojazdu nie była duża. Potrącony mężczyzna doznał tylko ogólnych potłuczeń.

- Odblaski to bezpieczeństwo. Prezentujemy ten film w celu przypomnienia i uświadamiania pieszych, że mają oni realny wpływ na swoje bezpieczeństwo. Elementy odblaskowe poprawiają widoczność - mówi rzecznik KPP Świdnica, Magdalena Ząbek.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 29.6.2020 11:01
piątek, 26.6.2020 10:30
1
niedziela, 21.6.2020 17:59
2
środa, 17.6.2020 14:37
5
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD