42-latek posiadał 700 porcji amfetaminy

czwartek, 2.12.2021 10:13 1489 2

Świdniccy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych. W trakcie przeszukania zabezpieczono blisko 700 porcji handlowych amfetaminy. Mężczyzna w sprawie usłyszał już zarzuty. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje Sąd. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego świdnickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili, że 42-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego przebywający na terenie Świdnicy może być w posiadaniu substancji zabronionych.

W wyniku wspólnych działań funkcjonariuszy, policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w godzinach wieczornych zatrzymali do kontroli pojazd którym kierował 42-latek.

W trakcie czynności związanych z przeszukaniem pojazdu mężczyzny, policjanci ujawnili i zabezpieczyli foliowy worek z zawartością białej sypkiej substancji. Badania na testerach narkotykowych potwierdziły, że zabezpieczona substancja to amfetamina.

W toku dalszego przeszukania w mieszkaniu mężczyzny zabezpieczano kolejne porcje tego narkotyku.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 700 porcji handlowych amfetaminy.

42-letni mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już w sprawie zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Świdnica

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Nienawidzę ćpunów czwartek, 02.12.2021 16:38
Zamknąć śmiecia na sto lat do pudła i dać. Mu...
siostra apostazja niedziela, 05.12.2021 19:22
Handlarze śmiercią... Im mniejsze szanse na godne życie , tym...