komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 28 lipca 2021

Aidy, Marceli

9. Memoriał Bogdana Szymańskiego w tenisie ziemnym za nami

wtorek, 15.6.2021 09:05 , komentarze: 0 , odsłony: 362
kategorie artykułu:

Początek sezonu tenisowego w Świdnicy nierozłącznie wiąże się z organizowanym tu Memoriałem Bogdana Szymańskiego w tenisie ziemnym. W dziesiątą rocznicę śmierci tego popularyzatora „białego sportu” w naszym mieście tradycyjnie na kortach OSIR Świdnica zgromadzili się przyjaciele, znajomi i uczniowie Szymona.

Turniej od początku rozgrywany jest w dwóch kategoriach: grach singlowych, gdzie rywalizuje ośmiu najlepszych tenisistów ze świdnickiego rankingu oraz w grach deblowych, rozlosowanych zgłoszonych parach. Zawody rozpoczęły się o godz. 9.00. Na oficjalnym otwarciu zgromadzonych uczestników memoriału jak od lat przywitała pani Małgorzata Szymańska, żona pana Bogdana. Kilka słów przekazali też wiceprezydent Świdnicy pan Jerzy Żądło oraz nowi operatorzy kortów państwo Aleksandra i Maciej Wierzykowie.

Wśród zawodników deblowych zmagań był też wicestarosta pan Zygmunt Worsa. W obu kategoriach rywalizowano systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań, choć czas i ilość kortów pozwoliła na rozegranie przez każdego zawodnika co najmniej czterech meczów w turnieju. Tak więc każdy mógł nagrać się do woli. Pogoda w ciągu całego dnia dopisała pomimo silnego wiatru czasami przeszkadzającego i zaskakującego grających. Bardzo wyrównany poziom w singlach i deblach do końca nie pozwalał wytypować zwycięzców co skutkowało zaskakującymi finałami. Dzięki systemowi brazylijskiemu zwycięzca memoriału, Bartosz Różycki mógł mimo porażki w pierwszej rundzie trafić na „prawą stronę” drabinki i już wygrywając kolejne spotkania dojść do ścisłego finału. Tutaj ostatecznie pokonał w dwóch setach Mariusza Miśka.

W meczu o trzecie miejsce Roman Kuc zwyciężył z Mirosławem Toporkiewiczem. Gry deblowe wygrała para Krzysztof Waszkiewicz i Stanisław Seweryn, która pokonała duet Norbert Kuraciński i Dariusz Raczykowski. Trzecie miejsce zajęli Joanna Baziak i Dorian Baziak wygrywając z parą Piotr Baziak i Wojciech Sobczyk. Najlepszym zawodnikom organizatorzy wręczyli talony na sprzęt sportowy oraz dyplomy. Dla wszystkich uczestników memoriału przygotowano też drobne upominki w formie gadżetów sportowych.

Dzień pełen  rywalizacji zakończył się wspólnym biesiadowaniem przy grillu. Organizatorami imprezy byli Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Break Point Świdnica Tenis&Bar przy współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy, Fundacją „Łączy nas football” i Firmą Jako. Nad sprawnym przeprowadzeniem całości imprezy czuwali Waldemar Kurek z OSIR Świdnica oraz Aleksandra i Maciej Wierzykowie z Break Point Świdnica.

Gry singlowe:

 1. Bartosz Różycki,

 2. Mariusz Misiek,

 3. Roman Kuc,

 4. Mirosław Toporkiewicz,

 5. Hubert Krzemiński,

 6. Paweł Michalski,

 7. Szymon Janaszek,

 8. Kinga Soboń,

Gry deblowe:

 1. Krzysztof Waszkiewicz, Stanisław Seweryn,

 2. Norbert Kuraciński, Dariusz Raczykowski,

 3. Joanna Baziak, Adrian Baziak,

 4. Piotr Baziak, Wojciech Sobczyk,

 5. Adam Schienke, Józef Baziak,

 6. Piotr Janaszek, Zygmunt Worsa,

 7. Mariusz Zakrzewski, Zbigniew Rubaszewski,

 8. Ryszard Serafin, Leszek Tkaczyk,

 9. Mariusz Paździora, Artur Soroczyński,

 10. Katarzyna Kałak, Ireneusz Wiercigroch,

 11. Jacek Orzechowski, Antonio Carotenuto,

 12. Adrianna Szczepara, Łukasz Zięta,

 13. Bogusław Grzebielski, Wiesław Wojewoda

 

 

Wasze komentarze

wtorek, 27.7.2021 12:27
poniedziałek, 26.7.2021 14:04
poniedziałek, 26.7.2021 13:53
poniedziałek, 26.7.2021 13:27
poniedziałek, 26.7.2021 10:04
poniedziałek, 26.7.2021 09:39
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D