komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 14 sierpnia 2020

Alfreda, Euzebiusza

Adoptuj z Dobą przyjaciela!

wtorek, 13.3.2018 09:14 , komentarze: 0 , odsłony: 1343
kategorie artykułu:

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze zdjęciami czworonogów, które na przestrzeni ostatnich tygodni znalazły się w świdnickim schronisku i szukają nowych domów. 

Aza – owczarkowata suczka, której udało się uratować życie.

Historia Azy jest jedną z dłuższych, które posiadają zwierzaki przyjmowane do naszego schroniska. To suczka z interwencji Fundacji Mam Pomysł, właściciel zrzekł się jej, gdyż nie był w stanie zapewnić jej właściwej opieki po zabiegu, który przeszła. Aza miała macicę, która wypadała, została zoperowana. Nie było lekko ratować życie i zdrowie 14 letniej suki, która była osłabiona, a na dodatek miała tak poważną przypadłość. Udało się, choć nie było lekko. Aza została u nas i teraz szukamy jej domu, w którym nie będzie musiała tkwić na łańcuchu, otrzyma opiekę weterynaryjną w razie potrzeby, dobrą karmę.Aza jest psem o sporych gabarytach, ale w jej mniemaniu jest okruszkiem. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wpychać się na kolana. Aza to taki słoń w składzie porcelany.

A to trąci miskę, przesunie posłanie, człowieka też przesunie . Wobec ludzi – anioł. Łagodna, spragniona kontaktu, przytulaśna… Cudo!
Mniej uprzejma jest wobec psów. Niestety każdy jest jej wrogiem… Kota ignoruje, omija, nie wykazuje agresji.
Aza idealnie sprawdzi się w domu z ogródkiem, po którym będzie mogła się przechadzać. Szczeknie na obcych, zaprzyjaźni się z kotem, spędzi czas ze swoją rodziną… Ze względu na wielkość psa i jej nieostrożność, odradzamy dom z bardzo małymi dziećmi.

Czy znajdzie się ktoś, kogo poruszy historia Azy i zechce jej pomóc? To fenomenalny pies, bardzo skupiony na człowieku, pomimo wieku uczący się. Aza jest naszą ulubienicą, może stanie się i Twoją?

Przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy, przy ul. Pogodnej 3.
Kontakt tel. w godzinach pracy schroniska: 733 093 663

Skiper – 4-5 miesięczny psiak do adopcji!

Skiper – młodziutki psiak, niewielkich rozmiarów, tak naprawdę jeszcze szczeniak, podrostek.

Psiak jak na szczeniaka przystało jest zwierzakiem do wyuczenia, choć podstawy już na. Kluczowa jest właściwa socjalizacja Skipera – niestety, poprzedni opiekunowie psa trochę zepsuli sprawę… Skiper bywa bojaźliwy. Oszczekuje obcych, odsuwa się od nich, nie chce nawiązywać z nimi kontaktu – w pierwszej chwili. Po daniu mu szansy na spokojne zapoznanie, bez gwałtowności, psiak zaczyna chętnie obwąchiwać człowieka, merdać ogonem i nawiązuje kontakt. Uczy się śmiałości i każdego dnia idzie mu coraz lepiej, bardzo wzoruje się na innych psach. W boksie mieszka z dwoma kolegami, którzy akceptują jego, z wzajemnością, więc ma możliwość obserwowania i naśladowania.

Skiper potrafi zachowywać czystość. Szczeka, gdy widzi człowieka na horyzoncie i słyszy niepokojący dźwięk. Zostawanie w samotności trzeba wypracować.

Skiper tego, czego nie zna po prostu się obawia. Szukamy mu domu bez malutkich dzieci, gdyż nie lubi hałasów, krzyków i uciążliwego kontaktu z człowiekiem. Bardzo mile widziany drugi pies. Jest tylko jeden warunek: pies nie może być natrętny, Skiper boi się takich zwierząt. Kotów nie zna, nie wykazał agresji w kontakcie ze schroniskową kotką wolno żyjącą.
Skiper jest bardzo energiczny, bardzo aktywny. To żywe srebro.

Przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy, przy ul. Pogodnej 3.
Kontakt tel. w godzinach pracy schroniska: 733 093 663

Tytus – energiczny, młody psiak do adopcji!

Tytus to młody, średniej wielkości pies, którego zgłoszono nam wałęsającego się po ulicy Kopernika w Świdnicy. Pomimo ogłoszeń nie zgłosił się właściciel, więc Tytus szuka nowego domu.

Psiak jest bardzo energiczny – uwielbia spacery. W dodatku jako młodego psa cechuje go energiczny temperament, jest ciekawski, ochoczo poznaje nowe miejsca. Jako 2 letni pies ma w sobie dużo energii, wymaga wychowania i okiełznania, gdyż dotąd nie poświęcono mu czasu na naukę dobrych manier.
Tytus jest bardzo czystym psem, załatwia swoje potrzeby na wybiegu, nie niszczy posłania. Jest psem domowym. Szuka stanowczego, odpowiedzialnego opiekuna – musi mieć jasno wyznaczone granice. W pierwszym kontakcie jest wycofany, potrzebuje chwili, by zaufać. Prawdopodobnie był psem, który wiele razy był zdany sam na siebie. Wobec znanych sobie osób – chętnie wskakuje na kolana, opiera głowę o człowieka, zachęca do kontaktu.
Tytus ciągnie na smyczy, fascynują go szybko poruszające się obiekty i chce je gonić – stąd dom z kotami, małymi dziećmi stanowczo odpada. Tytus jest psem, który najlepiej sprawdzi się w domu z 1 właścicielem, który go ułoży i zyska tym samym świetnego kompana!

Przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy, przy ul. Pogodnej 3.
Kontakt tel. w godzinach pracy schroniska: 733 093 663

Nel – suczka w typie amstaffa, tylko dla doświadczonych!

Nel to młoda, około roczna suczka w typie amstaffa. Została przekazana do Schroniska po tym, jak została odebrana poprzednim właścicielom, którzy nie zapewnili jej dostatecznej opieki. Trafiła do nas niedożywiona z chorą skórą (zdiagnozowana grzybica, aktualnie wyleczona). Po tak długim czasie udało się doprowadzić kondycję Nel do stanu, w którym możemy oddać ją do adopcji.
Szukamy jej domu u osób świadomych problemów behawioralnych, które Nel posiada. Mamy na myśli: problemy z zostawaniem w samotności – jeśli Nel jest niewybiegana i niewymęczona fizyczną aktywnością, to niestety pojawia się problem z gryzieniem koców, misek, zabawek. Dodatkowo Nel ma silną kontrolę zasobów – pilnuje jedzenia, oprócz suchej karmy, którego być może miała niedostatek wcześniej. Nel nauczyła się u nas załatwiać potrzeby na wybiegu, wcześniej miała problem z utrzymaniem czystości. Jest trochę brudaskiem i 8 godzin to dla niej niemożliwe, aby zachować czystość.
Nel nie akceptuje kotów. Psy toleruje, ale jest bardzo nachalna i ma nieostrożne, brutalne pomysły na zabawy i gonitwy, co nie każdy pies akceptuje. Swoich opiekunów uwielbia, jest bardzo radosnym, energicznym psem. Nie jest bojaźliwa, kuli się jedynie przy podniesionej ręce.
Szukamy jej domu bez dzieci. To ważny warunek i nie podlega dla nas dyskusji, dla bezpieczeństwa dziecka i Nel. Nie wydamy jej do mieszkania na dworze. To pies bez podszerstka, z krótką sierścią. Zamarznie, żyjąc na dworze…
Suczka jest niesamowita, uwielbia zabawy szarpania się zabawką, ganiania za piłeczkami. Jest stworzona do biegania i wszelkiego ruchu, po prostu to kocha, gdy tylko obok jest jej opiekun.
Czy znajdzie się dla niej ciepły kąt?

Przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy, przy ul. Pogodnej 3.
Kontakt tel. w godzinach pracy schroniska: 733 093 663

Bonnie – jeszcze szczeniak do wychowania i świadomej adopcji

Bonnie to około 5 miesięczna suczka, która trafiła do nas stosunkowo niedawno. Została już zaszczepiona, jest gotowa do adopcji, warunkiem będzie zgłoszenie się do sterylizacji za około 4 miesiące.

Suczka jest jeszcze bardzo młodym psiakiem. Po jej zachowaniu widać, że człowiek niewiele z nią pracował, po prostu sobie była… Bonnie ma problemy z chodzeniem na smyczy – ciągnie, plącze się, rwie naprzód, by za chwilę się zatrzymać – typowe dla zwierząt, które żyły biegając wolno lub wychodząc na zewnątrz bez smyczy. Bonnie nie zachowuje również czystości, jest to do wypracowania lub zaakceptowania poprzez podarowanie jej domu z podwórkiem, po którym będzie się mogła swobodnie poruszać. Nie mieszkała w mieszkaniu, z całą pewnością. Nie polecamy jej na pewno do kojca, z którego będzie wypuszczona zaledwie raz na dzień bez kontaktu z człowiekiem. To pies, który potrzebuje bardzo dużo uwagi, pracy ze swoim przewodnikiem.
Bonnie jest szalonym, energicznym psem, ale potrafi się skupić na człowieku. Wymaga jednak solidnej porcji ruchu i pracy umysłowej – mile widziane zabawy z psem, ale i szkolenie.
Suczka jest pojętna, ale trzeba z nią jeszcze dużo przećwiczyć. Polecana do dzieci, ale nie malutkich – skacze i brak jej wyczucia własnej siły. Kotem się bardzo interesuje, ale potrafi dać spokój i zająć się czymś innym. Psy uwielbia, ale bywa namolna i zaczepia je.

Przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy, przy ul. Pogodnej 3.
Kontakt tel. w godzinach pracy schroniska: 733 093 663

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 10.8.2020 08:19
poniedziałek, 3.8.2020 13:42
poniedziałek, 3.8.2020 09:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica