komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 20 lutego 2020

Leona, Ludomira

Atrakcyjne zajęcia edukacyjne w gminie Dobromierz

czwartek, 23.1.2020 11:20 , komentarze: 0 , odsłony: 472
kategorie artykułu:

Od początku września ubiegłego roku Gmina Dobromierz realizuje projekt pn. Rozwój edukacji na terenie Gminy Dobromierz w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. 

Zadaniem objęte są placówki oświatowe w Dobromierzu, Gniewkowie i w Roztoce. Jedni uczniowie wyrównują braki wiedzy i umiejętności np. na zajęciach z matematyki i języka angielskiego czy przedmiotach przyrodniczych. Inni doskonalą to, w czym już mieli sukcesy np. na rozwijających zajęciach z informatyki, matematyki i języków obcych.

Najmłodsi mają szansę zmniejszać swoje trudności z czytaniem, pisaniem, mówieniem na zajęciach terapii pedagogicznej, logopedycznych i korekcyjno-kompensacyjnych. Twórczo i wspólnie pracują wszyscy na zajęciach z kreatywności, tworząc prace techniczne, plastyczne czy literackie. Frekwencja dopisuje, oby tak dalej.

Celem projektu jest ograniczanie i zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki, zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości wczesnej edukacji elementarnej oraz kształcenia na każdym etapie rozwoju.
W ramach zadania realizowane są zajęcia:

  • dla uczniów wykazujących zdolności w zakresie języków obcych, matematyki, informatyki, przedmiotów przyrodniczych i gry w szachy,

  • dla uczniów wymagających wsparcia w zakresie języków obcych i przedmiotów przyrodniczo-matematycznych,

  • dla uczniów wymagających wsparcia w postaci zajęć rozwijających kompetencje kluczowe istotne z punktu widzenia rynku pracy,

  • dla uczniów o specjalnych potrzebach rozwojowych oraz zidentyfikowanych dysfunkcjach rozwojowych.

Pod koniec ubiegłego roku został też zrealizowany cykl szkoleń dla nauczycieli, który pozwoli jeszcze skuteczniej rozwijać kompetencje odpowiadające potrzebom edukacyjnym uczniów.

Dodatkowo w ramach projektu doposażone zostały pracownie szkolne m.in. językowe, komputerowe, przyrodnicze. Zakupiony został sprzęt multimedialny, sprzęt TIK i różnorodne pomoce dydaktyczne. Dzięki temu dzieci chętnie i z zaangażowaniem uczestniczą w różnorodnych zajęciach przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu laboratoryjnego i komputerowego, który urozmaica i uatrakcyjnia prowadzone zajęcia. Każdy uczeń dzięki pracy w małych grupach może osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

Realizacja projektu poszerza ofertę edukacyjną szkół o zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe: matematyczne i naukowo-techniczne, porozumiewanie się w językach obcych, inicjatywność i przedsiębiorczość. Zmniejszy dysproporcje w stosunku do uczniów szkół miejskich w ich osiągnięciach edukacyjnych oraz podniesie jakość procesu kształcenia – komentuje wójt Jerzy Ulbin.Całkowita wartość dofinansowania to ponad 1,3 mln zł ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło: dobromierz.pl 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 15 godz temu
wtorek, 18.2.2020 14:21
wtorek, 18.2.2020 14:19
wtorek, 18.2.2020 14:04
wtorek, 18.2.2020 10:49
wtorek, 18.2.2020 10:14
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SKUP AUT
SKUP AUT
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz