komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 12 sierpnia 2020

Innocentego, Lecha

Co proponuje nowe świdnickie bistro Pani Piada? Do wygrania vouchery [KONKURS]

poniedziałek, 2.12.2019 08:00 , odsłony: 8525
kategorie artykułu:

Pani Piada otworzyła swoje drzwi 28 listopada tego roku i od razu przypadła świdniczanom do gustu. Miejsce dawnego Kebaba przy ul. Kotlarskiej 10 zastąpiło włoskie bistro Pani Piada  – radość właścicielek Gabi i Madi, które z dumą opowiadają o początkach powstania lokalu.

- Pomysł otworzenia mini restauracji zrodził się dawno temu – opowiada Magda Kindel. - Jedna z nas wiele lat mieszkała we Włoszech pracując m.in. w gastronomii serwującej piadinę. Druga natomiast od lat namawiała ją, aby otworzyła własny lokal, bo ma ku temu predyspozycje. W tym roku udało się! Postanowiłyśmy połączyć siły i tak powstała Pani Piada. Piada, to skrót od piadiny, na której opieramy  całe nasze  menu.

Lokal specjalizuje się w piadinie. Jest to rodzaj cienkiego placka z mąki pszennej, pieczonego na gorącym piecu. Danie pochodzi z regionu Emilia- Romagna w północnych Włoszech i jest tam prawdziwym przysmakiem. Piadinę podaje się na wiele sposobów, z różnego rodzaju nadzieniami warzywnymi lub mięsnymi. Także w formie dużego pieroga nafaszerowanego przed upieczeniem (crescione), czy też w postaci rotolo, czyli placka z wybranymi dodatkami, zawiniętego i zapieczonego na piecu. Wszystkie wersje można posmakować w Pani Piadzie. Jak zapewniają właścicielki ceny są na każdą kieszeń i można najeść się do syta za około 20 zł, a nawet mniej. Ciekawostką jest fakt, że posiłki serwowane są na jednorazowych, biodegradowalnych naczyniach.

- Naszym niewątpliwym atutem będzie także otwarta kuchnia, w której na oczach klienta przygotujemy zamówioną przez niego piadinę. I aby nasza piadina, także Polsce, smakowała tak dobrze, jak we Włoszech, będziemy sprowadzać z Włoch kluczowe produkty: mąkę, oliwę, a także oryginalne włoskie wędliny i sery. Da nam to gwarancję wyjątkowego smaku i wysokiej jakości przyrządzanych dań – dodaje Gabriela Połubińska.

SPRAWDŹ - MENU Pani Piady

UWAGA KONKURS!

Dla czytelników Doba.pl posiadamy 5 voucherów,  każdy wartości 20 zł. Aby je otrzymać wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Z  jakiej prowincji w północnych Włoszech pochodzi piadina? Na Wasze maile czekamy do 8.12 (niedziela) do godz. 22.00 pod adresem: [email protected]. W temacie prosimy wpisać Pani Piada, a w treści oprócz odpowiedzi także swoje imię, nazwisko, miejscowość i numer telefonu. Ze zwycięzcami skontaktujemy się telefonicznie.

 

Pani Piada

ul. Kotlarska 10/1
58-100 Świdnica

Tel. 784 881 377

https://www.facebook.com/pani.piada/

 

 

 

ROZSTRZYGNIĘCIE

Dziękujemy za wszystkie nadesłane maile. Danie pochodzi z regionu Emilia- Romagna w północnych Włoszech.

Vouchery otrzymują: Agnieszka Kaźmierczyk, Agnieszka Strzelczyk, Małgorzata Miśta, Andrzej Siorek i Łukasz Płotecki.

 

 

 
wczoraj, 17 godz temu
poniedziałek, 10.8.2020 13:21
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec