komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 12 sierpnia 2020

Innocentego, Lecha

Czek dla Gminy Dobromierz na kwotę 1.240.000 zł

wtorek, 7.7.2020 12:38 , komentarze: 7 , odsłony: 1354
kategorie artykułu:

Podczas czerwcowej sesji Rady Gminy Dobromierz, przedstawiciele biura poselskiego sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu Ireneusza Zyski, Katarzyna Fabicka i Marek Olszewski przekazali na ręce wójta Jerzego Ulbina symboliczny czek na kwotę 1 mln 240 tys. zł w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych. 

- Fundusz Inwestycji Samorządowych to środki dla gmin, powiatów i miast, które w skali całego kraju dały ogromną kwotę 6 mld zł. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego stworzył program zwany również inaczej Tarczą dla Samorządów, który powstał w tym szczególnym momencie kiedy gminy, powiaty i miasta borykają się z ogromnymi problemami finansowymi związanymi z COVID-19. Środki przyznane dla Dobromierza w kwocie 1 mln 240 tys. zł mają być przeznaczone na inwestycje najbardziej bliskie społeczności. Mogą to być inwestycje związane ze szkołami, wodociągami, budową dróg czy innymi zadaniami potrzebnymi gminie. Kwota została wyliczona na podstawie algorytmu, który brał pod uwagę ilość mieszkańców w danej gminie do procenta realizowanych przez gminę inwestycji. Kwota ta jest więc uwieńczeniem sukcesu i wielkiej pracy jaką pan wójt i państwo radni wkładacie w rozwój swojej społeczności. Tym samym chciałabym przekazać ten czek i jednocześnie życzyć panu wójtowi dalszej owocnej pracy na rzecz rozwoju Gminy Dobromierz – powiedziała Katarzyna Fabicka.

Wójt Jerzy Ulbin podziękował za przekazane środki: - Proszę państwa, tę informację przyjmujemy z wielką radością. Kwota 1 mln 240 tys. zł jest niebagatelna jak na gminę, która ma 5.200 mieszkańców. Przeglądałem Fundusz Inwestycji Samorządowych i jest to kwota bardzo duża. Jest ona wynikiem naszych bardzo dużych wydatków inwestycyjnych w roku 2020, które realizujemy. Są to przede wszystkim na ten moment wydatki kanalizacyjne z Regionalnego Programu Operacyjnego ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej. Te środki, jak wstępnie rozmawiałem z radnymi, chcemy przeznaczyć na budowę wodociągu w Pietrzykowie. Została nam ostatnia miejscowość, w której nie mamy wodociągu, a jest rzeczywiście problem. Teraz opady deszczu były wystarczające, ale pod koniec marca, w kwietniu autami strażackimi dowoziliśmy do Pietrzykowa wodę do studni. Mamy na to rejestr, żeby też udowodnić, gdyby pojawił się program. Ten program przeznaczony jest ogólnie na wydatki inwestycyjne i gmina może je dowolnie przeznaczyć i będę Wysokiej Radzie proponował, aby te środki przeznaczyć na wodociąg w Pietrzykowie. Proszę przekazać podziękowania panu ministrowi i posłowi na tym terenie, panu premierowi i całemu rządowi za to, że mamy możliwość zainwestowania tak dużej kwoty w Gminie Dobromierz.

 

Wasze komentarze

Czemu kłamiesz? no chyba że ukradłeś i wiesz
środa, 08.07.2020 19:21 autor:
manipulant, kłamca.
środa, 08.07.2020 16:00 autor:
Napisz coś mądrego antypisie
wtorek, 07.07.2020 14:28 autor:
poniedziałek, 10.8.2020 08:19
poniedziałek, 3.8.2020 13:42
poniedziałek, 3.8.2020 09:00
niedziela, 2.8.2020 09:05
niedziela, 2.8.2020 09:00
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica