komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 8 grudnia 2019

Marii, Światozara

Do Świdnicy przyjedzie lider! Zapowied ź 9. kolejki II ligi!

czwartek, 14.11.2019 08:55 , komentarze: 0 , odsłony: 262
kategorie artykułu:

Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa, rewelacyjny beniaminek – Szczypiorniak Gorzyce Wielkie zawita do Świdnicy w ramach 9. kolejki II ligi. Czy Szare Wilki obronią swoją twierdzę, w której w tym sezonie jeszcze nie straciły punktu? Starcie z liderem tabeli już w sobotę, 16 listopada o godzinie 17.00 w hali Zawiszów im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno.  

Szczypiorniak Gorzyce Wielkie to stosunkowo nowy punkt na mapie polskiego handballu. Leżąca niemal na przedmieściach Ostrowa Wielkopolskiego wieś liczy niespełna 2,5 tysiąca mieszkańców. Zespół tworzą gracze w przeszłości związani przede wszystkim z Ostrovią, ale także innymi wielkopolskimi klubowymi klubami. W kadrze nie brakuje doświadczonych graczy o znanych nazwiskach z braćmi Dujtkiewiczami na czele. Skrzydłowy Paweł jest aktualnie najlepszym strzelcem II ligi. W ośmiu meczach rzucił aż 83 bramki!

Osiągane przez Szczypiorniak wyniki nie są więc wielkim zaskoczeniem. Już przed sezonem w środowisku mówiło się, że ten zespół będzie jednym z głównych pretendentów do awansu. Rozgrywki tylko to potwierdzają, Po ośmiu kolejkach Szczypiorniak ma na koncie komplet zwycięstw. Chyba najcenniejszą wygraną była ta z drugiej kolejki, gdy na wyjeździe pokonał 27:25 Żagiew Dzierżoniów. Gorzyczanie wygrali już także z ekipami z Oleśnicy, Wolsztyna, Legnicy, Świebodzina, Kościana, Nowej Soli i Brzegu.

Nie ma wątpliwości, że przed świdniczanami bardzo trudny mecz. Można spodziewać się zaciętej walki. Podopieczni Krzysztofa Terebuna z pewnością nie stoją na straconej pozycji, a dodatkową mobilizacją jest świadomość, że jako pierwsi w lidze mogą rywalom zabrać punkty. Przy wsparciu świdnickich kibiców wszystko jest możliwe! 

Meczowi ze Szczypiorniakiem Gorzyce Wielkie będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje: konkursy dla kibiców, w których nadarzy się okazja zdobycia atrakcyjnych nagród: biletów do kina Cinema 3d, voucherów na zniżki na kurs prawa jazdy w Akademii Nauki Jazdy RobLech, talonów konsumpcyjnych do pizzerii Przesiadka i restauracji Burger Stacja. Kibiców tradycyjnie będzie zabawiać i zagrzewać do dopingu klubowa maskotka – Szary Wilk.

CO: Mecz II ligi piłki ręcznej: ŚKPR Świdnica – Szczypiorniak Gorzyce Wielkie

KIEDY: Sobota, 16.11.2019, godzina 17.00

GDZIE: hala na osiedlu Zawiszów, ul. Galla Anonima 1

BILETY: 5 zł – normalny, dzieci i młodzież co 18 lat – wstęp wolny

 

 

Wasze komentarze

czwartek, 5.12.2019 13:50
czwartek, 5.12.2019 12:05
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
SKUP AUT
SKUP AUT
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki