komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 20 września 2020

Filipiny, Eustachego

[FOTO,WIDEO] Wygrali pracownię marzeń

piątek, 20.9.2019 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1968
kategorie artykułu:

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kostrzy odniosła zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie „Wygraj pracownię marzeń”.Rywalizacja miedzy szkołami rozegrała się o pracownię biologiczno- chemiczną, której wartość wyniosła 30 tysięcy złotych. Sponsorem nagród była Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka.

Konkurs został rozegrany w ramach projektu „Koloratorium”, który już drugi rok z rzędu zaprosił do rywalizacji szkoły z całej Polski. W roku szkolnym 2018/2019 pierwsze miejsce zajęła szkoła w Kostrzy. Konkurs polegał na wykonaniu zadań (głównie doświadczeń chemicznych) w zespołach uczniów pod opieką nauczyciela chemii, Małgorzaty Głuszczak. Każde zadanie zostało dokładnie opisane przez opiekuna, opatrzone ikonografią i wysłane do organizatora konkursu, którym była firma reklamowa „Akt- Grup”. Obok zadań laboratoryjnych uczniowie wykonywali prace plastyczne pierwiastków chemicznych, tworzyli prace literackie na temat wymyślonych przez siebie pierwiastków. Wszystkie zadania zostały wysoko ocenione przez komisję konkursową, co pozwoliło uklasyfikować się szkole na VI miejscu w Polsce. Na tym zakończył się pierwszy etap konkursu, w którym mogło znaleźć się 30 szkół. W drugim etapie szkoły rywalizowały, nagrywając w swoim środowisku film pt. „Związki z przyrodą”. Pomysł na film był „burzą mózgów” całej społeczności szkolnej. Nakręcony film, którego bohaterami byli uczniowie i grupa przedszkolaków, tak spodobał się komisji, że PSP Kostrza znalazła się na I miejscu wygrywając pracownię marzeń. W trakcie wakacji wyremontowano salę lekcyjną, w której znalazł się dostarczony przez organizatora konkursu sprzęt do pracowni biologiczno- chemicznej.

Oficjalne otwarcie pracowni nastąpiło 19 września, w którym wzięli udział organizatorzy konkursu: Art- Grup Agencja Reklamowa, sponsor nagrody Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka oraz zaproszeni goście.

„Koloratorium” to projekt, którego celem jest odkrycie przed uczniami niezwykłego świata chemii i biologii. Do dokonywania wielkich odkryć potrzebne są jednak solidne podstawy. Przeprowadzanie doświadczeń i eksperymentów to nauka i świetna zabawa.

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

wczoraj, 8 godz temu
piątek, 18.9.2020 08:33
czwartek, 17.9.2020 09:06
21
środa, 16.9.2020 10:30
1
Fotograf Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Panek car sharing
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec