Sukcesy świdnickich matematyków

środa, 12.5.2021 12:38 562 0

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie ogłosiła wyniki tegorocznej edycji matematycznej ogólnopolskiej „Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH”. Systematycznie biorą w niej udział i osiągają sukcesy uczniowie świdnickich liceów ogólnokształcących. W tym roku tytuł laureata uzyskał Aleksander Rzyhak (II LO) oraz Bartosz Sierzputowski (I LO). W finale także wziął udział Tomasz Sierzputowski. Opiekunkami olimpijczyków są pani Agnieszka Grymek (II LO) oraz pani Adela Majewska (I LO).

Uczniowie Banacha i Kasprowicza zawody finałowe mieli zorganizowane w Krakowie, co pozwoliło na zrobienie tradycyjnego zdjęcia ze słynnymi matematykami, w tym Stefanem Banachem, na krakowskich Plantach. Udział w Ogólnopolskiej „Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH” pomaga w odkrywaniu talentów w obszarze nauk matematycznych, rozwijaniu umiejętności oraz zamiłowań do "Królowej nauk".

Daje też konkretne korzyści, laureaci olimpiady uzyskują indeks AGH w Krakowie i mogą podjęć studia na tej uczelni bez procesu rekrutacji.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek