komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 9 sierpnia 2020

Romana, Ryszarda

Dożynki gminne w tym roku bez imprezy plenerowej

środa, 15.7.2020 08:30 , komentarze: 1 , odsłony: 785
kategorie artykułu:

Burmistrz Żarowa Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora wspólnie z sołtysami podjęli decyzję, że gminne dożynki w tym roku zostaną odwołane. Odbędzie się tylko uroczysta msza święta dziękczynna w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie.

Powodem jest oczywiście epidemia koronawirusa i ograniczenia, jakie rząd RP wprowadził w związku z organizacją dużych imprez plenerowych.

- Dożynki to dla mieszkańców, którzy mieszkają na wsi, stały i nieodzowny punkt w kalendarzu wydarzeń. Jednak w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych mieszkańców, zdecydowaliśmy o odwołaniu tegorocznego Święta Plonów. Wiemy, że jest to wieloletnia tradycja naszej gminy i doskonała okazja do tego, aby podziękować rolnikom za ich ciężką pracę, niemniej jednak bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli wrócić do wspólnego, tradycyjnego świętowania, by móc razem podziękować Panu Bogu za plony, a rolnikom przekazać wyrazy szacunku i wdzięczności za Ich ciężką pracę i codzienny trud – mówili podczas spotkania z sołtysami burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Uroczysta msza dożynkowa zaplanowana została na 6 września 2020r. w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie. Po mszy świętej nie będzie jednak możliwości świętowania w plenerze. Podczas narady z sołtysami, która odbyła się w poniedziałek, 6 lipca uzgodniono także, że w uroczystościach kościelnych będzie mogła brać udział trzyosobowa delegacja z każdej wsi.

W związku z epidemią koronawirusa dożynki zostały odwołane w całym powiecie świdnickim.

źródło: UM Żarów

 

Wasze komentarze

Ojej, w Łażanach też nic nie będzie??? Szkoda, bo tu...
czwartek, 16.07.2020 08:26 autor: Halinka
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec