komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 21 września 2020

Jonasza, Mateusza

Drogi w Gminie Marcinowice ze wsparciem Funduszu Dróg Samorządowych

piątek, 10.7.2020 19:01 , odsłony: 1495
kategorie artykułu:

Inwestycje w drogi gminne i powiatowe to priorytety, jakie stawia przed sobą Gmina Marcinowice. W ciągu niespełna półtora roku na zadania drogowe na jej terenie przeznaczono ponad 6 milionów złotych z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych. Jedną z długo wyczekiwanych tras jest oddana do użytku na początku lipca droga Zebrzydów-Mysłaków. O malowniczy, trzykilometrowy odcinek drogi powiatowej od lat zabiegali samorządowcy, a przede wszystkim mieszkańcy i turyści. Na zadanie udało się wreszcie pozyskać środki z Funduszu Dróg Samorządowych w roku 2019 z rekordowym dofinansowaniem 80%. Dzięki temu samorządy powiatu świdnickiego i gminy Marcinowice dołożyły do inwestycji pozostałe 20% - gmina Marcinowice jedynie 276 000 zł. Podczas poprzednich nieudanych prób modernizacji tego odcinka mówiono o dwu a nawet czterokrotność tej kwoty.
Łączna wartość zadania finalnie wyniosła 2 761 320,76 zł

Wsparcie w realizacji kolejnych ważnych dla regionu wałbrzyskiego, w tym Gminy Marcinowice, inwestycji wyrazili Marcin Gwóźdź - Poseł na Sejm, Grzegorz Macko - Wicemarszałek Województwa i Jarosław Kresa - Wicewojewoda Dolnośląski. 

- Inwestycja, którą mamy okazję obserwować to przykład dobrze wykorzystanych środków. Znacznie podnosi ona  standard życia mieszkańców, a także jak widać rolników, którzy wzdłuż tej drogi mają swoje uprawy i sady - mówi poseł Marcin Gwóźdź - Już teraz toczą się rozmowy na temat drugiego etapu drogi powiatowej przez Mysłaków, który ma duże szanse na dofinansowanie w następnym naborze wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

- Z miesiąca na miesiąc efekty funduszu dróg widać w naszej gminie coraz bardziej - mówi wójt gminy Marcinowice Stanisław Leń. - Wyremontowane zostały ul. Okrężna w Marcinowicach oraz droga Wirki-Jagodnik, a prace rozpoczynają się w Szczepanowie, Strzelcach i na ul. Szymborskiej w Marcinowicach. Dziękuję wszystkim osobom, które wniosły wkład w przygotowanie i realizację tych zadań - dodaje.

- Mimo licznych inwestycji drogowych tych przeprowadzonych w ostatnim roku i tych trwających obecnie, mamy świadomość, że stan dróg i chodników w niektórych miejscowościach wymaga szybkiego działania, dlatego już teraz planujemy następne ważne dla mieszkańców gminy zadania. Do złożenia w ramach Funduszu Dróg Samorządowych przygotowujemy kolejne wnioski. Wśród nich znajdzie się m.in. ulica Świdnicka w Marcinowicach o którą zabiega wielu mieszkańców gminy. Prowadzimy rozmowy również na temat drogi powiatowej Kątki-Pszenno - mówi w naszej rozmowie Artur Fiołek - Przewodniczący Rady Gminy Marcinowice.

-  Jako przedstawiciel Urzędu Wojewódzkiego cieszę się, że środki rządowe trafiają właśnie do takich miejsc jak to, gdzie mieszkańcy czekali na inwestycje drogowe długie lata – kwituje Jarosław Kresa.

Zgodnie z informacjami jakie przekazał nam Wicewojewoda Dolnośląski kolejny nabór w ramach Funduszu Dróg Samorządowych powinien zostać ogłoszony w ciągu dwóch tygodni.

 
niedziela, 20.9.2020 08:49
sobota, 19.9.2020 19:25
piątek, 18.9.2020 08:33
czwartek, 17.9.2020 09:06
22
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Panek car sharing
Panek car sharing
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki