komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 16 stycznia 2021

Marcelego, Włodzimierza

Gaszyn Challenge na bis. Tym razem dla Amelki, która potrzebuje najdroższego leku świata

poniedziałek, 30.11.2020 09:32 , komentarze: 0 , odsłony: 1912
kategorie artykułu:

Pamiętacie Państwo akcję strażaków z Gaszyna, która obiegła całą Polskę i skutecznie pomogła choremu chłopcu? Tym razem druhowie z OSP Strzegom i policjanci pompują dla chorej na SMA Amelki. Pomóc dziewczynce można na kilka sposobów.

Akcja strażaków ochotników z Gaszyna (woj. łódzkie )zapoczątkowana lokalnie swoim zasięgiem w krótkim czasie objęła niemal całą Polskę… a nawet wykroczyła już poza granice kraju. Zasady wyzwania są bardzo proste. Nominowana osoba lub przedstawiciele nominowanych instytucji muszą wykonać zadanie w ciągu 48 godzin polegające na zrobieniu 10 pompek i wpłacie minimum 5 zł na rzecz chorego dziecka lub w łatwiejszej wersji na samej wpłacie minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które muszą jak najszybciej podjąć wyzwanie i wykonać wymienione zadanie oczywiście w ciągu 48 godzin.

Amelka jest mieszkanką Strzegomia. Jak już informowaliśmy wykryto u niej SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Szansą dziewczynki na życie jest podanie jednego z najdroższych leków świata. Koszt terapii oscyluje w granicach 10 milionów złotych. Ogromna kwota przekracza finansowe możliwości rodziców dziecka. Dlatego z pomocą ruszyli internauci, którzy zorganizowali m.in. licytacje KLIKNIJ .Trwa wyścig z czasem.

Niestety Amelka waży 10 kg a terapie można wykonać do momentu gdy dziecko waży mniej niż 13,5 kg. Prosimy wręcz błagamy o każdą złotówkę i chęć pomocy. Bez waszej pomocy nie damy rady i będziemy musieli patrzeć na cierpienie naszej malej córeczki. W najgorszym z możliwych jeżeli nie uda nam się uzbierać kwoty na terapie genowa to pieniążki będą wykorzystane na rehabilitacje i zakup sprzętu. Jednak mam nadzieje ze damy radę!!! - dodają rodzice.

Rozpowszechnienie rdzeniowego zaniku mięśni w Polsce nie jest dokładnie znane. Szacuje się, że obecnie w naszym kraju żyje około 800–1000 chorych na SMA, a co roku rodzi się około 40–50 dzieci, u których rozpozna się rdzeniowy zanik mięśni, w tym 30–40 dzieci z najcięższą postacią choroby.

Strzegomiance można pomóc także poprzez wpłaty na siepomaga.pl KLIKNIJ

A już dziś wyzwanie przyjęli druhowie z OSP Strzegom i policjanci ze strzegomskiego komisariatu. Nominowani zostali: KPP Świdnica oraz OSP Jaroszów.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 9 godz temu
czwartek, 14.1.2021 18:21
9
środa, 13.1.2021 13:11
1
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe