Judo AKS-u w Niemczech

środa, 10.4.2019 09:10 1647 0

W ubiegły piątek 5.04.2019 zawodnicy sekcji judo AKS Strzegom pojechali do Niemiec na na zawody judo na  zaproszenie zaprzyjaźnionego klubu judo IPPON Rodewisch. W turnieju wystartowało ponad 500 zawodników. Drużyna z AKS Strzegom jako jedyna reprezentowała barwy Narodowe. Nasi judocy w swoich kategoriach wiekowych i wagowych nie ustępowali  rywalom umiejętnościami podczas pojedynków na tatami w Rodewisch. Miejsce pierwsze zdobył Leopold Bartosik. Drugie miejsce podium wywalczyli: Jaworska Julia, Strzlecka Urszula. Na trzecim miejscu podium stanęli: Natasza Zając, Gnitecki Maximilian, Zontek Wojciech, Rasławski Wojciech natomiast Kubanek Olivier wywalczył czwarte miejsce. Gratulujemy udanego startu i czekamy na kolejne sukcesy. Start w zawodach odbył się dzięki wsparciu finansowemu Miasta i gminy Strzegom.

W sobotę tj. 6.04.2019 w Obornikach Śląskich  odbył się Turniej Judo OKAMI CUP 7. W zawodach brało udział 590 zawodników z wielu klubów z kraju. Naszą sekcję judo AKS STRZEGOM reprezentowało  8 zawodników. Adepci judo ze Strzegomia pokazali dobre przygotowanie do turnieju. Po stoczonych pełnych emocji pojedynkach judocy AKS-u zdobyli medale:

Złote: Romanowska Nina, Maciejewski Gracjan, Kuś Dariusz, Górski Karol i Gębala Kacper

Srebrne: Oleksyk Maja, Zalas Jakub.

Czwarte miejsce tuż za podium wywalczył Pasławski Tymon.

Gratulacje dla zawodników  za dobry start w zawodach i trenerom Smoter J. Poterała K. Lasota P. za dobre przygotowanie