komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 12 sierpnia 2020

Innocentego, Lecha

Kalno dla Jasia

środa, 8.7.2020 10:44 , odsłony: 290
kategorie artykułu:

Mieszkańcy Kalna włączyli się w charytatywną akcję #gaszynchallenge zorganizowaną na rzecz chorych dzieci. Swoją pomoc i wsparcie zadeklarowali Jasiowi, który urodził się z lewostronnym rozszczepem wargi i wyrostka zębodołowego oraz obustronnym rozszczepem podniebienia miękkiego i twardego.

Przed Jasiem jeszcze kilka operacji i długa rehabilitacja neurologopedyczna. W akcję zaangażowało się również Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Kalinów”. Pomoc nie ograniczyła się tylko do wspólnego #gaszynchallenge. Mieszkańcy Kalna przekazali także na rzecz chorego chłopca 15 worków nakrętek.

Akcja #gaszynchallenge okazała się wielkim sukcesem, dlatego naszym wsparciem postanowiliśmy objąć Jasia, który jest mieszkańcem wsi Tomkowa i potrzebuje pomocy. Uzbieraliśmy dla Jasia 15 worków nakrętek, ale wiedzieliśmy, że to zbyt mało. Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Kalinów” zwołało akcję, w której uczestniczyło ponad 80 osób, aby pompować albo wykonać przysiady. Zebraliśmy łącznie 2.500 złotych – mówi Ewa Wołek mieszkanka Kalna.

Mieszkańcy Kalna przygotowali dla Jasia jeszcze jedną niespodziankę. - Do Kalna Jasiu przyjechał wspólnie z rodzicami i dziadkami. Otrzymał od Stowarzyszenia zabawkową koparkę i od razu chciał się bawić. To już druga akcja #gaszynchallenge, do której przystąpili mieszkańcy Kalna. Nie zatrzymujemy się, nadal zbieramy nakrętki i zawsze służymy pomocą. Do kolejnej akcji dla Jasia nominujemy: wieś Tomkowa, drużynę piłkarską Darbor Bolesławice oraz KGW Wierzbna i pomagamy dalej – dodaje Ewa Wołek z Kalna.

 
poniedziałek, 10.8.2020 08:19
poniedziałek, 3.8.2020 13:42
poniedziałek, 3.8.2020 09:00
niedziela, 2.8.2020 09:05
niedziela, 2.8.2020 09:00
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia