komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 27 maja 2020

Augustyna, Juliana

Kolejne etapy budowy kanalizacji w Mrowinach

poniedziałek, 30.3.2020 14:25 , komentarze: 0 , odsłony: 272
kategorie artykułu:

Od kilku tygodni trwają prace przy realizacji kolejnego, ostatniego już, etapu budowy kanalizacji w Mrowinach. Prace prowadzone są w tej chwili na ulicy Sportowej, Leśnej oraz skrzyżowaniu ulic Sportowej i Myśliwskiej.

Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym, inwestycja realizowana jest zgodnie z opracowanym harmonogramem.

Jest to trzeci etap tego zadania, w którym prace kanalizacyjne zostaną zrealizowane na wszystkich bocznych ulicach Mrowin, dzięki czemu mieszkańcy będą mieli zapewnioną kanalizację, z odprowadzeniem na oczyszczalnię ścieków w Żarowie. Ponadto, w ramach podpisanej umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i przekazaniu środków finansowych oraz funduszy unijnych na to zadanie, jeszcze w tym roku rozpoczniemy prace kanalizacyjne na ulicy Słowiańskiej w Żarowie. Tam również zostanie odtworzona nawierzchnia asfaltowa, która dziś jest w bardzo złym stanie technicznym – wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Wykonawca inwestycji Przedsiębiorstwo Robót Wodnych i Ekologicznych EKO-WOD informuje mieszkańców o wszelkich utrudnieniach związanych z inwestycją. Prace jednak nie są na tyle uciążliwe, tak jak to było w przypadku realizacji pierwszego i drugiego etapu budowy kanalizacji.

Łączny koszt III etapu budowy kanalizacji w Mrowinach wynosi 8.023.880,00 złotych. Całkowita wartość zadania, w ramach którego wykonane zostały prace kanalizacyjne w Łażanach, przy pierwszym i drugim etapie kanalizacji w Mrowinach, Kalnie oraz Żarowie na osiedlu domków jednorodzinnych to kwota 29.316.533,00 złotych. Dofinansowanie, które gmina otrzymała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to 11.940.907,76 złotych.

To jedna z ważniejszych i długo wyczekiwanych inwestycji przez mieszkańców Mrowin.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 16 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
poniedziałek, 25.5.2020 13:21
poniedziałek, 25.5.2020 09:02
poniedziałek, 25.5.2020 08:59
niedziela, 24.5.2020 11:21
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D