komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 17 stycznia 2021

Antoniego, Rościsława

Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

piątek, 27.11.2020 10:13 , komentarze: 0 , odsłony: 507
kategorie artykułu:

Mimo wielu policyjnych apeli, ostrzeżeń oraz poważnych konsekwencji karnych, na drogach wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. Tylko wczoraj policjanci wyeliminowali z ruchu aż trzech takich kierowców.

Eliminowanie z ruchu nietrzeźwych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnych działań. Każde „podejrzane” zachowanie kierowców jest natychmiast sprawdzane przez funkcjonariuszy. Policjanci błyskawicznie reagują także na każdą informację od innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do samych kierowców o rozsądek, a do świadków o właściwą reakcję na lekkomyślne zachowania, które mogą doprowadzić do tragedii.

- 25 listopada policjanci Ogniwa Patrolowego-Interwencyjnego, Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy  zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich to 38-latek, zatrzymany na terenie Świdnicy. Mężczyzna kierował samochodem osobowym marki VW Golf mając blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie. Kolejny „drogowy as”, to 32-latek zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Jaworzyna Śląska. Mężczyzna  kierował samochodem osobowym marki Renault Megane mając ponad 1 promil  alkoholu w organizmie. Kolejny kierującym na podwójnym gazie zatrzymany został na terenie Świdnicy kiedy kierował samochodem osobowym marki Fiat Stilo, okazał się nim nuć 39latek, który w chwili zatrzymania miał około 1 promila alkoholu w organizmie - mówi rzecznik KPP Świdnica, Magdalena Ząbek.

Teraz mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za to przestępstwo drogowe, którego się dopuścili grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Oprócz konsekwencji karnych, nietrzeźwi kierowcy powinni pamiętać o zagrożeniu, jakie swoim zachowaniem na drodze stwarzali dla siebie i innych osób.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 16 godz temu
1
czwartek, 14.1.2021 18:21
10
środa, 13.1.2021 13:11
1
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica